Nīderlandes uzņēmumā tapis auto un helikoptera hibrīds

Jau vairākas desmitgades lidojošo automašīnu prototipu attīsta daudzi uzņēmumi. Ar savu prototipu nācis klajā arī holandiešu uzņēmums “Pal-V”.

Par auto vadīšanu bez sastrēgumiem sapņo daudzi. Daudzi arī centušies šo sapni pārvērst realitātē, bet izgāzušies. Vairākas kompānijas jau ilgus gadus iesaistās sacensībā, lai radītu lidojošu automašīnu.

Nākamnedēļ vienu prototipu atklās holandiešu kompānija. Tas ir auto un helikoptera hibrīds ar trim riteņiem un divām sēdvietām.

“Braukšanai izmanto stūri tāpat, kā to dara parastās mašīnās. Arī šai ir trīs pedāļi un tāds pats vadības panelis ar loga tīrītājiem un citām kontrolēm. Lidošanas režīmu var iedarbināt ar īpašu ierīci ātrumkārbā. Ar ātrumkārbu var arī regulēt lidojuma virzienu,” pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Roberts Dingemase.

Lai pārslēgtos no braukšanas uz lidošanas režīmu, nepieciešamas aptuveni 10 minūtes. Un, lai paceltos gaisā, nepieciešams īss skrejceļš. Tāpēc ražotāji apsver iespēju Nīderlandē vairākās vietās izvietot šādus skrejceļus.

Taču, lai sapnis pārtaptu realitātē, jāpārvar daudzi šķēršļi. Vispirms jāpārliecina regulatori par transportlīdzekļa drošību. Jāpārliecina, ka zemu lidojošas automašīnas virs pilsētām neizraisīs avārijas. Tāpat jāattīsta baterijas, kas pietiekami ilgi uzturēs transportlīdzekļus darba kārtībā.

Šāda transportlīdzekļa cena varētu būt 500 tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti