4. studija

Eksperiments - ar kuru metodi mazgāti logi ir spodrāki?

4. studija

Gribi braukt peļņā uz ārzemēm - mācies svešvalodu!

Telefona «apetīte» ārzemēs pieaug

Neuzmanīgi lietojot internetu ārzemēs, rēķins par mobilajiem tēriņiem var sasniegt tūkstošus

Aizvadītajā gadā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēma vairākas sūdzības par mobilo telefonu rēķiniem, kuri ārzemēs izmantota interneta dēļ bija mērāmi vairākos tūkstošos eiro.

To LTV raidījumam “4.studija” atzīst komisijas pārstāve Ieva Bethere.

Mobilo sakaru operatora “Tele 2” pārstāvis Jānis Miķelsons stāsta, ka vislielākie rēķini ir bijuši cilvēkiem, kas viesojušies eksotiskās valstīs.

“Mums ir bijuši diezgan lieli rēķini klientiem, kuri aizbraukuši atpūsties uz Taizemi un lietojuši internetu,” stāsta Miķelsons.

Arī Guntis ar ģimeni nesen atgriezies no tāla ceļojuma un bijis nepatīkami pārsteigts, saņemot rēķinu par interneta tēriņu ārzemēs. Viņš gan uzsver, ka telefonu atslēdzis. Tādējādi internets ārzemēs nav lietots.

Summa gan nav mērojama tūkstošos. Tie ir 30 eiro. Tomēr Guntis savam mobilajam operatoram vaicājis, kāpēc šāds rēķins ir atsūtīts. “Viņi paskaidroja, ka telefons ir bijis 4G režīmā un attiecīgi ir notikusi pievienošanās pie ārvalstu tīkliem. Līdz ar to internets ir lietots,” saka Guntis.

“Vajag izvēlēties – vai klients vēlas lietot internetu un datus ārzemēs vai ne,” atbild Miķelsons.

“Ja klients to vēlas, tad viņam, protams, nekas nav jādara. Ja klients ir pārliecināts, ka interneta savienojums nebūs nepieciešams, tad vajag izdarīt divas svarīgas lietas: pirmkārt, atslēgt datu savienojumu un otrkārt, izvēlēties tīklus, kas ir 2G un 3G. Tālruņa aparāts nejūtot un nezinot var pieslēgties datiem un var notērēt kaut kādu nelielu apjomu,” skaidro “Tele 2” pārstāvis.

Guntis gan norāda, ka cilvēkiem nav informācijas, ka tīkli ir jāpārslēdz no 4G uz 2G.

Miķelsons gan uzsver, ka klienti tiek brīdināti. Proti, tiek darīts viss, lai nebūtu situācijas, ka par ārzemēs noskatītu filmu būtu jāmaksā simtiem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti