Nesteidz slēgt retranslēšanas līgumus ar LNT un TV3

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

80 tūkstoši Latvijas mājsaimniecību 1.aprīlī var piedzīvot nepatīkamu pārdzīvojumu - pastāv draudi, ka televīzijas skatītāji neredzēs divus nacionālos kanālus: LNT un TV3. Palikusi pēdējā diena, lai noslēgtu retranslēšanas līgumu ar televīzijas kanālu saimnieku "MTG Grupa", kas ar līguma tekstu saskaņošanu nesteidzas.

Jaunā norma, kas paredz iekasēt maksu par nacionālo komerckanālu raidīšanu kabeļtīklos, var sadārdzināt televīzijas abonēšanu pat vairākas reizes. Līgumu pagaidām parakstījuši tikai divi lielākie kabeļoperatori - IZZI un "Baltcom".

Savukārt "Lattelecom" nav vēl ticis pie abām pusēm pieņemamiem līguma nosacījumiem. Arī mazajiem un reģionālajiem kabeļoperatoriem vēl nav līguma.

Pēc telekanālu LNT un TV3 saimnieka "MTG Group" iniciatīvas tika mainīts likums, lai ļautu nacionālajiem komerckanāliem iekasēt maksu par raidīšanu kabeļtīklos. Lai gan norma stājas spēkā jau 1.aprīlī, līgumi noslēgti tikai ar diviem kabeļoperatoriem, to neslēpj arī MTG direktors Kaspars Ozoliņš.

Mazo kabeļoperatoru pārstāvis - Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija jeb LEKA - gan nav ar tik rožainu skatu uz dzīvi pēc 1.aprīļa. Asociācijas vadītājs Ilmārs Muuls stāsta, ka pagaidām ir tikai līguma projekts, kura redakcijai operatori nav gatavi uzreiz piekrist.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti