Digitālās brokastis

Veiksmīgs jaunuzņēmumu Latvijā: Kas ir dzinuļi un kas sprunguļi tā izveidei

Digitālās brokastis

Latvijas elektroapgādes sistēmas attīstības tendences

Viedierīču salokāmo ekrānu attīstības iespējas

Nepiekrītot «WhatsApp» privātuma politikai, no maija ziņas saņemt nevarēs. Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savu iknedēļas tehnoloģiju TOP 5. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. Ķīnā debiju piedzīvo “Huawei” salokāmais tālrunis “Mate X2” 

Ķīnas tehnoloģiju uzņēmums “Huawei” ir izziņojis tā otro salokāmā viedtālruņa versiju – “Mate X2”, rakstīja theverge.com. Izskata ziņā tas ļoti atgādina “Samsung Z Fold 2”. Tas atlokās kā grāmata 8 collu ekrānā, bet tā priekšpusē ir atsevišķs garens 6,45 collu ekrāns. Ekrāna izmēru ziņā tas būs lielāks par “Samsung” sāncensi. Abi būs organisko gaismas diožu (OLED) ekrāni ar 90 Hz atjaunošanās frekvenci. Tam būs nozīme pārraidītā attēla kvalitātes un plūduma nodrošināšanā.

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

Viedtālruņa procesors būs tāds pats kā “Mate 40 Pro”, proti, “Kirin 9000”. Tālrunim būs 8 GB operatīvā atmiņa (RAM), kā arī 4400 mAh baterija ar 55 W ātro uzlādes iespēju. Jaunā ierīce būs aprīkota ar 50 MP plato, 16 MP ultra plato, 12 MP telefoto un 8 MP “SuperZoom” kameru ar 10x optisko tuvinājumu. Priekšpusē – 16 MP selfiju kamera. Iekšpusē kameras nav. Šis salokāmais flagmanis aprīlī iegūšot unikālu operētājsistēmu – “HarmonyOS”.

Lai arī lietotņu veikala “Huawei App Gallery” piedāvājums pieaug, viedtālrunī nebūs pieejamas “Google” lietotnes vai pakalpojumi, un tas varētu radīt ierobežojumus tā lietotājiem ārpus Ķīnas. Šobrīd gan vēl nav zināms, kad šis modelis varētu parādīties ārpus Ķīnas tirgus.

2. “Oppo” tehnoloģijas koncepts sola bezvadu uzlādi viedtālrunim 10 cm attālumā

Ķīnas tehnoloģiju uzņēmums “Oppo” reklāmas rullītī prezentējis sava izrullējamā viedtālruņa “Oppo X” attālinātās uzlādes iespēju. Uzlādes brīdī viedtālrunim nebūs jābūt tiešā savienojumā ar lādētāju. Uzlāde varēs notikt līdz pat 10 centimetru attālumā virs bezvadu lādētāja. Lādētājam būs 7,5 W lādēšanas ātrums.

Šī gada sākumā šādu attālinātās uzlādes tehnoloģiju lietotājiem solīja piedāvāt arī uzņēmumi “Huawei” un “Motorola”. “Motorola” reklamēja uzlādi no 100 centimetru, bet “Huawei” – pat no pāris metru attāluma. Pagaidām gan neviens no uzņēmumiem nav solījis reālu datumu, kad tehnoloģija būs pieejama tirgū, ziņoja theverge.com.

Pagaidām reālāki šķiet solījumi nevis par attālinātas, bet gan ļoti ātras bezvadu uzlādes iespēju: “Xiaomi” strādā pie 80 W, bet “Oppo” pie 65 W lādēšanas iespējas.

3. Atklāta reģistrācija konferencei “Deep Tech Atelier” 

Oficiāli ir atvērta reģistrācija trešajai tehnoloģiju konferencei “Deep Tech Atelier”, kas šogad būs veltīta kosmosa, veselības aprūpes un medicīnas tehnoloģijām un zinātnisko atklājumu komercializēšanai. Baltijā vērienīgākā konference par “deep-tech” jeb zinātnē balstītām tehnoloģijām norisināsies tiešraidē no 14. līdz 16. aprīlim no ''Hanzas perona'' Rīgā. Reģistrēties bez maksas var konferences vietnē.

Konferencē uzstāsies starptautiskie un vietējie tehnoloģiju vizionāri, investori, pasniedzēji un uzņēmēji. Līdztekus konferencei notiks arī zinātnē balstītu jaunuzņēmumu veidošanas pasākums “Commercialization Reactor's Ignition Event”, kā arī zinātnisko tehnoloģiju jaunuzņēmumu konkurss, informēja konferences organizatori.

Piedalīties konferencē un pasākumos ir aicināts ikviens, kurš ir vai vēlas kļūt par zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu ekosistēmas daļu – no jaunuzņēmumu vadītājiem un zinātniekiem līdz investoriem, valsts pārvaldes darbiniekiem un studējošajiem.

4. NASA izpētes robots “Perseverance” uzņēmis pirmos Marsa attēlus un video

ASV kosmosa aģentūra NASA aizvadītajā nedēļā veiksmīgi nosēdināja Marsa Jezero krāterī tās izpētes robotu “Perseverance”. Lai nosēstos neskarts, robots tuvojās planētas virsmai apbruņojies ar vairogu un izpletni ātruma samazināšanai. Kopš tā nosēšanās tas jau ir pārraidījis uz Zemi vairākus attēlus, audio un video ierakstus – gan nosēšanās brīdi no vairākiem leņķiem, gan sarkanās planētas ainavas augstā izšķirtspējā.

Pašgājējam ir lāzeri, 20 kameras, mikrofoni un arī neliels helikopters, ko darbinās saules baterijas. Tagad robotam priekšā ir galvenais uzdevums – ievākt grunts paraugus un meklēt dzīvības pēdas uz Marsa, kas tur varētu būt bijusi pirms gandrīz 4 miljardiem gadu, kad uz planētas vēl bija ūdens.

5. “WhatsApp” skaidro, kas notiks ar tiem, kas nepiekritīs privātuma politikai

Populārā saziņas platforma daudz detalizētāk skaidro, kas notiks ar tiem, kuri nepiekritīs tās privātuma politikai. No 15. maija saziņas vietnes piedāvātās iespējas kļūs ierobežotas. Sākumā lietotāji vairs nevarēs sūtīt vai saņemt ziņas. Vēlāk zudīšot arī iespēja saņemt un veikt zvanus, kā arī saņemt paziņojumus no lietotnes.

Šis papildinājums “WhatApp” biežāk uzdoto jautājumu sadaļā radīts, lai kliedētu lietotāju bažas, kuras radās šī gada janvārī. Ažiotāžu izsauca iespējamība ziņām nonākt pie “WhatsApp” mātes kompānijas “Facebook”. “WhatsApp” gan skaidro, ka ziņas lietotnē “WhatsApp” ir aizsargātas ar šifru, kas ļauj tās izlasīt tikai sarunas dalībniekiem. Jaunajai politikai vajadzēja stāties spēkā 8. februārī, taču uzņēmums pagarināja termiņu lietotāju uztraukuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti