NASA zonde «InSight» nolaidusies uz Marsa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu kosmosa aģentūras NASA zonde pirmdien nolaidusies uz Marsa, lai dziļāk izpētītu planētas iekšieni, vēsta BBS.

Inženieri pašlaik gaida ziņojumu par zondes tehnisko stāvokli, kā arī fotogrāfiju, kas parāda apkārtni. Zondei ir jāsāk ražot elektrība, lai tā varētu izturēt Marsa apstākļos.

Zinātnieki vēlas izpētīt to, kā planēta veidota, sākot no garozas līdz kodolam.

Zondei "InSight" tādējādi ir trīs uzdevumi:

  • Ar seismometriem fiksēt "Marsotrīces". Vibrācijas palīdzēt noteikt, kur ir akmens slāņi, kā arī to, no kā tie ir veidoti.
  • Veikt līdz pat 5 metru dziļu urbumu, lai izmērītu planētas temperatūru un pārbaudītu, cik aktīva tā ir.
  • Precīzi noteikt Marsa svārstīšanos papildus tā rotācijai ap savu asi. Zinātnieki cer noteikt, vai Marsa kodols ir ciets vai šķidrs, kā arī to, cik liels tas ir.

"InSight" pirmais fotouzņēmums uz Marsa
"InSight" pirmais fotouzņēmums uz Marsa

Jau izpētīts, kā veidojušās zemes dzīles, un pastāv modeļi, kas parāda tās veidošanos pirms vairāk nekā 4,5 miljardiem gadu. Zeme ir tikai viens piemērs. Marsa pētniecība zinātniekiem sniegs citu perspektīvu, kā veidojas un attīstās akmeņainās planētas.

"Mazās nianses tajā, kā planētas attīstās, mūsuprāt, rada atšķirību starp Zemi, kur varu doties atvaļinājumā un iegūt iedegumu, un tādu vietu kā Venēra, kur tu sadegtu sekunžu laikā, vai Marsu, kur tu nomirtu aiz aukstuma," pētījumu raksturoja "InSight" vadošais zinātnieks Brūss Banerts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti