NASA Video: SKS sagaida trīs astronautus

29.maija rītā 06:57 pēc Latvijas laika Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) modulis "Rassvet" savienojās ar Krievijas kosmosa kuģi "Sojuz ТМА-13М", lai uzņemtu trīs astronautus no ASV, Krievijas un Vācijas, ziņo kosmosa aģentūra "NASA".

Naktī uz ceturtdienu no Kazahstānas kosmodroma Baikonurā startēja kosmosa kuģis "Sojuz ТМА-13М" un sešās stundās nokļuva līdz SKS un savienojās ar tās moduli "Rassvet".

SKS uzņēma trīs jaunus apkalpes locekļus no Vācijas (Aleksandrs Gersts), ASV (Rīgs Vaizmens) un "Sojuz ТМА-13М" komandieri no Krievijas (Maksims Surajevs).

Viņus SKS sagaidīja Krievijas kosmonauti Oļegs Artemjevs un Aleksandrs Skvorcovs, kā arī ASV astronauts Stīvens Svonsons, kuriem plānots SKS atstāt 10.septembrī, kad noslēgsies "40.ekspedīcija". Mēnesi vēlāk paredzēts SKS uzņemt nākamos astronautus un sākt 41.ekspedīju.

Šīs ekspedīcijas laikā ASV un Vācijas astronautiem paredzēts divas reizes iziet atklātā kosmosā, savukārt komandieris Surajevs kosmosā izies vienreiz.

Komandai paredzēts veikt virkni uzdevumu un pētniecības projektu, tostarp bioloģijā un biotehnoloģijās, lai sekmētu medicīnas sasniegumus.

167 diennakšu laikā, ko apkalpe pavadīs orbītā, būs jāuzņem trīs ASV transporta kosmosa kuģi "Dragon" un "Cygnus", divi Krievijas kosmosa kuģi "Progress" un Eiropas kosmosa kuģis "ATV-5".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti