NASA ar kosmisko zondi pētīs Sauli

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) zinātnieki uzbūvējuši kosmisko zondi, ar kuras palīdzību tiks pētīta Saule. Projekta īstenotāji to jau nodēvējuši par tehnoloģisku izrāvienu kosmosa pētniecībā.

Kosmiskā zonde “Parker” tiks palaista sestdien, 11.augustā, no kosmodroma Kanaveralas pussalā Floridas štatā, un tās ceļš līdz Saulei ilgs sešus gadus. Tā arī izmantos kaimiņu planētas Veneras gravitāciju, lai iegūtu nepieciešamo paātrinājumu.

Zinātnieki norāda, ka kosmiskais aparāts aprīkots ar karstuma ekrāniem, kas ļauj izturēt +1370 grādu temperatūru pēc Celsija skalas.

Zonde pietuvosies septiņas reizes tuvāk Saulei par citiem cilvēku būvētiem aparātiem un izlidos cauri tās vainagam. Zinātnieki ar šī aparāta palīdzību cer iegūt vērtīgu informāciju par procesiem uz šī debess ķermeņa, tostarp atrisināt mīklu, kāpēc Saules atmosfēra ir daudz karstāka par tās nosacīto virsmu.

“Sabiedrībai ir jānovērtē ne tikai šī notikuma vēsturiskā nozīme, bet arī tas, ka cilvēce sasniegusi augstu tehnoloģiju attīstības līmeni. Es domāju, ka tas ir neticams tehniskais sasniegums,” pauda projekta menedžeris Endijs Dresmans.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti