Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei – 100

Uzlabo e-paraksta pakalpojumus

Nākamgad būs iespēja dokumentus parakstīt arī viedtālrunī

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs atklāj jauno eParaksta tehnoloģisko platformu. “eParaksta” lietotājiem turpmāk būs pieejama arī mobilā lietotne “eParaksts mobile”.

Virtuālais paraksts šī gada 10 mēnešos dokumentu parakstīšanai izmantots vairāk nekā 800 000 reizes.  Kopumā līdz šim e-paraksts lietots 19 miljonus reižu –  kaut reizi gadā pakalpojumu izmantojuši 40 000 cilvēku.  

Platformas veidotāji sola, ka ar aplikācijas palīdzību nākamgad būs iespēja dokumentus parakstīt arī viedtālrunī.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta par e-parakstu viedtālrunīSintija Ambote
  .“Viens no mūsu uzstādījumiem bija padarīt e-parakstu pieejamu arī mobilajās lietotnēs. Ar to arī sāksim. Būs palaista pirmā versija, kam visa nākamā gada garumā papildus klāt nāks dažādas funkcionalitātes,” stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

  “Tas nozīmē - būs mobilais autentifikācijas rīks vai arī ar mobilo telefonu varētu lietot viedtālo parakstu (..),” norāda Bokta.

  Viņš piezīmē, ka informācija būs pieejama vietnē eparaksts.lv, sākot ar 11. decembri. Šajā vietnē varēs pieteikties šiem pakalpojumiem.

  Tāpat pilnībā atjaunos portālu eParaksts.lv. Pēc tam nākamā gada laikā sekošot citi jauninājumi, piemēram, iespēja dokumentus elektroniski parakstīt arī tādās populārās lietotnēs kā “WhatsApp”.

  Vienlaikus centra valdes priekšsēdētājs atzīst - straujāku tehnoloģijas attīstību kavējis tas, ka par katru parakstīšanās reizi joprojām jāmaksā.

  “Nekur pasaulē ar šo nepelna naudu. Tas tiek iedots kā rīks, lai efektivizētu elektroniskos pakalpojumus, drošību,” saka Jānis Bokta.

  Ideja pakalpojumu piedāvāt bez maksas tiek apspriesta jau ilgāku laiku. Šobrīd kā termiņš tiek apsvērts 2019.gads, teica Jānis Bokta.

  Valsts iestādēs e-parakstu uzņem dažādi – vietām to ievieš aktīvi, bet citviet atturīgāk. Kā piemērs tiek uzteikts Valsts ieņēmumu dienests (VID), kur 80% – 90% gadījumu lēmumi, kas saistīti ar nodokļu administrēšanu, tiek pieņemti elektroniski ar elektronisko parakstu.

  “Allaž, kad diskutējam par riskiem, kad kāds dokuments tiek viltots, skaidrs, ka papīra dokumentu viltošana ir krietni iespējamāka. [..] Problēmas mēs redzam tikai tajā, ka vajag mainīt veidu, kā mēs organizējam savu ikdienu,” atzīst VID ģenerāldirektores vietniece Vita Narnicka.

  Laikā, kad notiks pāreja uz jauno platformu – no 29.decembra vakara līdz 2.janvāra rītam – portāls e-paraksts nebūs pieejams.

  Savukārt mobilās lietotnes saņemšanai nepieciešams pieteikties no 11. - 29.decembrim.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti