Muzejā Mehiko pēta 25 000 cilvēku kaulus

Vairāk nekā 130 gadus Mehiko Antropoloģijas un vēstures muzejā tiek uzglabāti vairāk nekā 25 000 cilvēku kauli. Vecākie no tiem ir vairāk nekā 12 000 gadus veci. Zinātnieki rūpīgi izpēta kaulus, cerībā iegūt informāciju, kas pilnībā atklātu atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kā ir cēlušies meksikāņi.

Mehiko Antropoloģijas un Vēstures muzeja pagrabā atrodas iespaidīga kaulu glabātuve. Tur atrodami arī vēsturisko civilizāciju pārstāvju, piemēram, maiju un olmeku kauli. Kauli tiek glabāti īpašās kastēs.

Katru gadu šo muzeju apmeklē vairāk nekā trīs miljoni cilvēku, taču tikai daži zina par 130 gadus seno kolekciju, kas interesentu acīm ir slēpta.

“Kaulu krājums ir ļoti svarīgs, jo tas sevī ietver dažādus vēstures posmus, kas izveidoja Meksikas sabiedrību. Atsevišķi kauli ir gandrīz 13 000 gadus seni. Tie piederēja dažādiem cilvēkiem – dažādu vecumu, dzimumu. Tie bija pirmie mūsu sabiedrības veidotāji,” antropologs Hosē Himeness Lopess.

Lopess kaulu pētniecībai veltījis vairāk nekā 30 gadus savas dzīves. Viņš norāda, ka kauli atklāj nozīmīgus faktus par cilvēku bioloģisko vēsturi un slimībām, kas izzuda līdz ar senajām civilizācijām.

Arheologi turpina veikt arheoloģiskos izrakumus visā Meksikā, iegūstot arvien jaunus skeletus, kuri tiek nogādāti muzejā.

Drīzumā daļa kaulu tiks nogādāti Hārvarda universitātē, kur ar modernāko tehnoloģiju palīdzību tiks iegūta jauna informācija par mūsu izcelsmi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti