Sadaļas Sadaļas

Mobilitātes tehnoloģiju maratonā uzvaras laurus plūc viedās ķiveres veidotāji

17. aprīlī pēc 48 stundu ilga darba tehnoloģiju maratona jeb hakatona “Urban Mobility Hackathon” dalībnieki prezentēja 23 risinājumus ilgtspējīgas mobilitātes sekmēšanai, informēja inovāciju kustības “VEFRESH” pārstāve Linda Sleja. Tehnoloģiju maratonā piedalījās vairāk nekā 175 dalībnieki.

Pirmo vietu hakatonā ieguva komanda, kura strādāja pie viedās ķiveres risinājuma “Brain Bucket”. Viedā ķivere paredzēta motociklu un mopēdu vadītājiem navigācijas lietotņu izmantošanas atvieglošanai, kā arī ar mašīnredzes palīdzību brīdina braucēju par bīstamām situācijām satiksmē.

Hakatona žūrijas pārstāvji no "EIT Urban Mobility", LMT, “Accenture”, “Startup Wise Guys” un Nīderlandes jaunuzņēmuma “Tranzer” augstu vērtēja risinājuma novitāti, kā arī hakatona laikā paveikto darbu prototipa izstrādē, tādēļ lēmumu par galvenās balvas piešķiršanu “Brain Bucket” pieņēma vienbalsīgi.

Godpilnajā otrajā vietā ierindojās komanda ar dalībniekiem no Nīderlandes un Latvijas, kas 48 stundas veltīja datu modelēšanas risinājuma “PūļaSim” izstrādei. “PūļaSim” paredzēts avārijas dienestiem, pilsētplānotājiem, kā arī masu pasākumu organizatoriem, lai, izmantojot atvērtos ģeotelpiskos datus, modelētu pūļa pārvietošanos pilsētā un identificētu potenciālos problēmpunktus.

Savukārt trešo vietu ieguva vietējā komanda ar risinājumu “Smart street charging”, kas izzināja iespēju izmantot ielu apgaismojumu elektroauto uzlādes vajadzībām. Ar Rīgas pilsētas pašvaldības mentoru atbalstu komanda identificēja divas potenciālās tehnoloģijas ierīkošanas vietas "VEF" apkaimē un Ķīpsalā, kur būtu iespējams ierīkot pirmos prototipus sešu un vairāk elektroauto uzlādei.

Par balvām cīnījās arī vairāki risinājumi drošai divriteņu novietnei pilsētā, daudzstāvu elektrouzlādes stāvvietu risinājums, auto koplietošanas un apkopes lietotnes un vairāki citi risinājumi.

“Hakatona komandu ieguldītā enerģija, apņēmība un divu dienu laikā paveiktais ne tikai pozitīvi pārsteidza, bet arī iedvesmoja. Esam gandarīti, ka hakatonā izveidojās komandas ar dalībniekiem no dažādām valstīm, kā arī notika starptautiska zināšanu apmaiņa starp dalībniekiem un mentoriem, kas nodrošināja auglīgu augsni inovāciju tapšanai. Lai arī žūrija varēja godalgot tikai trīs komandas, augsta potenciāla risinājumu bija krietni vairāk, tāpēc ceram, ka visi dalībnieki turpinās darbu pie ideju tālākas attīstības,” norādīja Nīderlandes vēstnieks Latvijā Hoverts Jans Beils de Vrū.

Attīstīt izstrādātos risinājumus tālāk un testēt reālā pilsētvidē hakatona dalībniekiem un citiem interesentiem piedāvā mobilitātes inkubatora programma “Urban Mobility Incubator”, kurai pieteikties iespējams līdz 31. maijam.

Pasākumu organizēja inovāciju kustība “VEFRESH”, Elektronikas un datorzinātņu institūts, Rīgas dome un kopstrādes telpa “Teikums” ar "EIT Urban Mobility" Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu. Vadošais partneris bija Nīderlandes Karalistes vēstniecība. Atbalstu dalībniekiem sniedza tehnoloģiju uzņēmumi “Accenture” un “Latvijas Mobilais telefons” (LMT), kā arī plašs vietējo un ārvalstu mentoru loks.

“VEFRESH” ir inovāciju kustība, kurā 2019. gadā apvienojās lielākie "VEF" apkaimes uzņēmumi, lai kopīgi veidotu šo teritoriju kā pilsētvides inovāciju centru.

Šo projektu līdzfinansē "EIT Urban Mobility", Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) iniciatīva, kas ir Eiropas Savienības struktūra. "EIT Urban Mobility" mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas mobilitātē, lai pilsētas padarītu dzīvojamākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt