«Microsoft» pārtrauc «Windows XP» tehnisko atbalstu

No otrdienas datortehnoloģiju uzņēmums „Microsoft” patrauc sniegt tehnisko atbalstu vienam no saviem visu laiku populārākajiem produktiem - operētājsistēmai „Windows XP”. Lietotājiem tiek ieteikts iegādāties jaunāku „Windows” versiju, jo „XP” ar laiku kļūs arvien ievainojamāka pret datorvīrusiem. „Windows XP” izmanto arī daudzi bankomāti, kuri par pārēju uz jauno datorsistēmu esot domājuši jau laicīgi.

„Windows XP” tiek uzskatīts par vienu no veiksmīgākajiem produktiem, ko ir radījis datortehnoloģiju milzis „Microsoft”. Lai gan pirmo reizi dienas gaismu tas ir ieraudzījis 2001.gadā, „Windows XP” joprojām tiek plaši izmantots. Tagad „Microsoft” iesaka pāriet uz jaunāku „Windows” versiju, jo „XP” ar laiku kļūs arvien nedrošāks.

„8. aprīlis ir diena, kad tiek izlaists pēdējais drošības atjauninājums,” saka Salvis Praude, „Microsoft Latvia” tehnoloģiju eksperts. Viņš norāda, ka cilvēkiem nevajadzētu turpināt lietot „Windows XP”, jo ar laiku arvien mazāk jaunu programmu darbosies uz šīs operētājsistēmas.

Tomēr jaunākas „Windows” versijas iegāde nozīmē arī izdevumus, turklāt ne tikai par datorprogrammu, bet arī par jaunu datoru, atzīst „Microsoft” speciālists.

„Bieži vien, tie datori, kas ir ar Windows XP, viņi jau ir morāli un fiziski novecojuši,” saka Praude. „Windows XP” sistēmu izmanto arī ļoti daudzos bankomātos. Pēc atsevišķiem datiem, šis skaitlis sasniedz pat 95% no pasaules bankomātu kopskaita, ziņo portāls kursors.lv ar atsauci uz ziņu aģentūru „Reuters”.

Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace saka, ka šī problēma bankām bija zināma jau kādu laiku un tādēļ viss nepieciešamais sagatavošanās darbs esot paveikts. Arī „Microsoft Latvia” pārstāvis saka, ka bankomāti nav savienoti ar internetu. Tādēļ viņu darbs netiks ietekmēts.

Arī valsts pārvaldē vairumā tiek izmantota „Microsoft” ražotās datorprogrammas un operētājsistēmas. Datu par to, kādi ieguldījumi regulāri ir nepieciešami, lai valsts iestādēs varētu atjaunot datorsistēmas, pašlaik nav. Bet zināms, ka, piemērām, Nīderlandes valdība šogad ir samaksājusi „Microsoft” vairākus miljonus, lai tas turpinātu nodrošināt tehnisko atbalstu aptuveni 40 tūkstošiem datoru ar „Windows XP” līdz gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti