Meža vidū top zinātnes centrs un zaļā laboratorija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Zaļā domāšana un no dabas gūtā enerģija sevi attaisno," tā pēc saimniekošanas divu gadu garumā renovētā ēkā, Latgales pašā pierobežā Ilgu pilī, secina Daugavpils Universitātes (DU) mācībspēki. 

No zemes dzīlēm gūtais siltums, bioloģiska notekūdeņu attīrīšana, ēku siltināšana, kas atbilst labas eko mājas paraugiem, apliecina, ka eksperiments un sava veida izaicinājums, ka meža vidū vecas pils vietā var tapt nevis atpūtas bāze vai mednieku nams, bet zinātnes centrs ar attīstības iespējām, var veiksmīgi realizēties.

Jau drīzumā te taps meža bioloģiskās daudzveidības laboratorija, bet paši zinātnieki uz bāzi dosies ar ekoauto. Tas ir pienesums pierobežas nomalei, kur Skrudalienas pagastā darbojas zaļās enerģija ideja.

Ilgu pils, kas renovēta pirms diviem gadiem un ir DU zinātnes bāze, kā izrāda augstskolas pārstāvis Ainārs Pankjāns, ar īpašo zemes sūkni un vēl citām lietām, kas dara šo ēku energo efektīvu, ir labs paraugs, kā dzīvot zaļi un taupīt - efekts ir, īpaši drēgnajos rudeņos.

"Ilgu pils kļuvusi par zinātnes centru pašā Latgales pierobežā, un tas bija veids, kā caur renovāciju un atbalsta programmām to īstenot, jo pils mežā nav medību nams vai izklaides vieta," uzsver DU rektors Arvīds Barševskis.

Paralēli jau esošajam, kas sevi finansiāli attaisno šajā  pilī un mācību centrā,  DU jau plāno un tūlīt sāks citas zaļas aktivitātes," stāsta Arvīds Barševskis.

Būtiski, ka zinātnes centrs nomalē jau pozitīvi iedarbojas uz pašu pierobežas vidi - zemes un īpašumu vērtība te aug, stāsta Ilgu pils apsaimniekotāji.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti