Meteorītu muzejā notiks Asteroīdu dienas pasākumi

Jau piekto gadu pasaulē un Latvijā svētdien atzīmēs Asteroīdu dienu. Datums nav izvēlēts nejauši - 1908. gada 30. jūnijā notika Tunguskas katastrofa. Rīgā Asteroīdu dienas pasākumi notiks Meteorītu muzejā Nīcgales ielā 3a.

Galvenais pasākuma temats būs asteroīdi un meteorīti, to iespējamie draudi Zemei un mūsu civilizācijai. Apmeklētāji varēs apskatīt dažādus debess akmeņu fragmentus, kas ir nokrituši uz Zemes. Muzeja kolekcijā ir savākti vairāk nekā 10% no tiem pasaules meteorītiem, kādi ir novērojami krītam. Tiks izvērtēti arī pēdējā laikā presē izskanējušie asteroīdu sadursmes riski un to pārspīlējumi, analizēta kosmisko katastrofu bīstamība mazākā un lielākā mērogā tagad un nākotnē. 

Kārlis Bērziņš par Asteroīdu dienas pasākumiemElla Semjonova

Ar pasākuma programmu var iepazīties vietnē meteoriti.lv.

Latvijas Astronomijas biedrības valdes loceklis Kārlis Bērziņš pastāstīja, ka visas dienas garumā no plkst. 12 līdz plkst. 21 ir iespēja apmeklēt muzeju, kur norisināsies dažādi pasākumi. Būs gan diskusijas, gan debess ķermeņu meteorītu apskate. Apmeklētāji varēs aptaustīt meteorītus, kā arī apskatīt pirms dažiem mēnešiem nokritušus meteorītus, kas miljardiem gadu ir ceļojuši kosmiskajā telpā.

"Runa par Kubā un Kostarikā nokritušiem diviem meteorītiem," teica Bērziņš. "Un Rīga ir tikai viena no 2000 punktiem pasaulē, kur šogad tiek atzīmēta Asteroīdu diena. Tātad Asteroīdu diena ir globāls pasākums, kura mērķis ir izglītot sabiedrību, sākot ar bērniem līdz pat lēmumu pieņēmējiem, skaidrojot, kāpēc mums ir nepieciešams veikt kosmosa izpēti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti