Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Daugavpils slimnīca stiprina sadarbību ar RSU

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mudina meitenes apgūt programmēšanu

Meitenes jau sākumskolā mudina apgūt programmēšanu

Lai mudinātu  nākotni saistīt ar datorzinātnēm, šogad izveidots jauns projekts un piecās Latvijas pilsētās notiek bezmaksas programmēšanas pamatu apguves nodarbības sākumskolas meitenēm. Atraktīvā veidā mācību process ļauj izprast programmēšanas nepieciešamību un arī attīsta loģisko domāšanu. 

Pagājušajā mācību gadā 157 skolās uzsākta datorikas programmas aprobācija, bet  Jelgavas 4. vidusskolas sākumskolas meitenes spērušas soli tālāk un iesaistījušās bezmaksas programmēšanas nodarbībās.

"Skolā mēs esam atpalikuši un vēl tikai uz molberta strādājam, un tad šeit es varu tikt tālāk.

Tur mēs mācamies tikai izkopēt, salikt mapītēs, bet šeit es varu darīt daudz ko citu, kā, piemēram, šajā stundā taisījām kustīgus robotus," stāsta 4.klases audzēkne Paula Marta Strazdiņa.

Jau ierasts, ka programmēšana interesē tikai puišus. Lai stereotipus lauztu, šajās nodarbības piedalīties aicinātas tikai 3.-4. klašu meitenes. Un, lai gan sākumā svarīgāk tas licies mammām, tagad apmierinātas ir arī pašas audzēknes.

"Man šķiet, ka patīk, jo te var gan spēlēt datoru, gan arī uzzināt kaut ko jaunu par datoru un saprast, kas tajā ir iekšā," atzina skolas 3.klases audzēkne Vivita Grīnberga.

 Astoņās nodarbībās, kas notiek sestdienās, skolnieces apgūs programmēšanas, robotikas un spēles veidošanas  pamatus, vienlaikus attīstot arī loģisko domāšanu.

Pēc šīm nodarbībām mazās meitenes būs soli priekšā arī tiem skolēniem, kam stundu sarakstā jau ir informātika.

"Parasti informātikas stundās mēs nodarbojamies ar dokumentiem, strādājam ar "Word", "Paint" programmu. Nu nav tik interesanti.

Es varētu pat teikt, ka ir garlaicīgi, bet šeit, kad mēs varam kaut ko praktiski iedarbināt, ir daudz interesantāk," atzina informātikas skolotājs Aleksandrs Smirnovs.

Bezmaksas programmēšanas nodarbības jau noslēgušās Rīgā, Kuldīgā un Preiļos, bet šomēnes tās notiek Jelgavā un Ogrē. Plānots, ka no 2018. gada programmēšanas pamati tiks apgūti arī mācību stundās.                      

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt