Sadaļas Sadaļas

Martā notiks otrais sievietēm veltītais hakatons

Marta vidū norisināsies otrais ikgadējais hakatons jeb tehnoloģiju maratons “Women. Technology. Sustainability.”, kura mērķis ir veicināt sieviešu aktīvāku iesaisti tehnoloģiju nozarē, informēja organizācijas “Riga TechGirls” pārstāve Līva Pērkone. Hakatonam var pieteikties ikviens interesents neatkarīgi no dzimuma, ģeogrāfiskās atrašanās vietas vai pieredzes līmeņa.

Par godu Starptautiskajai sieviešu dienai pasākumu nedēļa sāksies pirmdien, 8. martā, pulksten 18.00 ar atklātu diskusiju par sieviešu iesaisti tehnoloģiju nozarē, kam sekos atklātas darbnīcas visiem interesentiem nedēļas garumā. Turpretī nedēļas nogalē, 12.–14. martā, norisināsies 48 stundu hakatons tiešsaistes formātā, sniedzot iespēju piedalīties visiem interesentiem no Latvijas, Baltijas un tuvākā reģiona valstīm.

Hakatons “Women. Technology. Sustainability.” apvienos jaunuzņēmumu dibinātājas ar nozares ekspertiem, lai darbotos kopā un palīdzētu izveidot un attīstīt jaunas idejas, kā arī sagatavoties produktu un pakalpojumu ieviešanai. Tehnoloģiju maratons ir atvērts dalībniekiem no visiem pieredzes līmeņiem, un organizatori īpaši iedrošina pieteikties tos dalībniekus un dalībnieces, kuriem tā būs pirmā hakatona pieredze. 

Galvenās hakatona tēmas

  • Vides ilgtspēja un Green Deal (aprites ekonomika un dati)

  • Psiholoģiskā ilgtspēja (emocionālā veselība un labklājība)

  • Motivācijas ilgtspēja (saglabāt motivāciju attālinātā darbā)

  • Attālinātais darbs (vides ietekme)

  • Vadības ilgtspēja (rīki, idejas un risinājumi ilgtspējīgai biznesa vadībai ar emocionāli iztukšotiem darbiniekiem un vadītāju)

  • Enerģijas un inženierijas ilgtspēja

Lai piedalītos hakatonā, nepieciešams formulēt savu ideju par risinājuma prototipu, ko vēlētos mēģināt izveidot 48 stundu laikā, aicinot citus tai pievienoties. Dalībnieki var arī izpētīt citu iesniegtās idejas un pieteikties kāda cita komandā. Lai piedalītos hakatonā, nepieciešami 4–8 komandas dalībnieki. 

Pieteikšanās atvērta līdz 12. martam.

Paredzams, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no visas Baltijas, un darba valoda būs angļu.

Hakatona dalībniekiem būs iespēja šo 48 stundu laikā konsultēties arī ar vairāk nekā 50 dažādu jomu ekspertiem – sākot no inženieriem līdz juristiem, mārketinga vai ilgtspējas ekspertiem, dizaineriem un citiem –, lai lūgtu viņu padomu, atsauksmes vai zināšanas, kas var palīdzēt idejas attīstībā.

“Hakatonā mūsu mērķis ir koncentrēties uz jaunu ideju, prototipu un risinājumu veidošanu ar ilgtspējas ievirzi. Galvenais mērķis ir nodrošināt drošu, labi organizētu un viesmīlīgu vietu sievietēm, lai viņas varētu veiksmīgi izmēģināt hakatona pieredzi, dalīties idejās un satikt līdzīgi domājošus cilvēkus,” uzsvēra “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone. 

Hakatonu “Women. Technology. Sustainability.” organizē organizācija “Riga TechGirls” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Hakatonu atbalsta “TechHub Riga”, “Accenture” un “Printify”.

Riga TechGirls” ir pirmā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir iedvesmot un izglītot sievietes apgūt programmēšanas pamatus un attīstīt digitālās prasmes, kā arī pievienoties tehnoloģiju jomai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt