Rīta Panorāma

Intervija ar Guntaru Prāni, Ēriku Ešenvaldu un Ditu Krenbergu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Puķupods, kas pauž puķu emocijas

Luksemburgas kompānija izveido viedo puķupodu

Ne visi no mums var pateikt, kad augam nepieciešams vairāk ūdens, mazāk gaismas vai varbūt ir pārāk silts. Luksemburgas kompānija "Mu Design" ir izveidojusi viedo puķupodu, kas to pateiktu priekšā.

Kompānija "Mu Design" ir izgudrojusi augu viedo podu, kas apstādījumiem piešķir emocijas. Uz digitāla ekrāna poda priekšpusē redzamas, piemēram, slāpes. Iespējams redzēt arī, vai augs ir slims un vai tam ir auksti.

"Ja jums nav dabiska talanta darbā ar augiem, tad šī ierīce ir domāta tieši jums. Ierīce pārtulko auga vajadzības un emocijas jums saprotamā veidā. Neļausiet augiem nomirt, bet varēsiet vienkārši saprast, kas tieši tiem vajadzīgs," teica "Mu Design" pārstāvis Vivjēns Millers. 

Speciāla lietotne sniedz iespēju pārlūkot poda iestatījumus. Tā arī ģenerē konkrētajam augam raksturīgu informāciju. Pats pods ir aprīkots ar sensoriem mitruma, gaismas un temperatūras kontrolei.

Ierīci jau tagad iespējams iegādāties internetā par aptuveni 100 eiro. Pirmie viedie augu podi varētu tikt piegādāti martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti