LU Dabaszinātņu centrs Torņakalnā atzīmē spāru svētkus

Otrdien, 28.oktobrī, Torņkalnā svinīgi tika atzīmēti topošā Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu centra spāru svētki. Centrs pirmos studentus uzņems jau 2015.gada septembrī un būs Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve, informē LU

"Pateicoties Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem un LU ieguldījumam, jau drīzumā būs tapusi pirmā no ēkām. Bet, lai pilnībā īstenotu ieceri par vienotu Latvijas Universitāti Torņakalnā, ir nepieciešams valsts un arī privātpersonu atbalsts, jo šis ir viens no nozīmīgākajiem izglītības un zinātnes infrastruktūras projektiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Jaunās LU izveide Torņakalnā būtu skaistākā un paliekošākā dāvana, ko mēs kopīgi varētu pasniegt savai tautai Latvijas valsts un LU simtgadē," sacīja LU rektors profesors Mārcis Auziņš.

Projekta ietvaros Rīgā, Jelgavas ielā 1, plānots izveidot mūsdienīgu, funkcionālu un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi studentiem, pasniedzējiem un zinātniekiem.

Ēkas celtniecība tika uzsākta šī gada martā, savukārt jau maija beigās tika svinīgi ielikts pamatakmens un laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Jaunajai ēkai ir septiņi stāvi, kuros būs izvietotas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas un bibliotēka.

Ēkas pēdējā stāvā atradīsies pētniecības laboratorija un semināru telpa ar skatu uz Vecrīgu un jaunuzcelto Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Uz ēkas jumta tiks izvietoti vēja ģeneratori, dodot iespēju iegūt alternatīvo enerģiju, un ēkā strādās “gudrās mājas” apkalpojošā tehnika.

Dabaszinātņu centrā atradīsies Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa.

Studentiem būs iespējas studiju procesu papildināt ar pētniecisko darbību, un ēkā būs izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Tāpat topošajā ēkā tiks iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas: Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu Valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs.

Nākamajās projekta kārtās plānots izveidot Humanitāro un Sociālo zinātņu centru, Dzīvības un veselības zinātņu centru.

Kompleksā paredzētas studiju servisa un rekreācijas telpas, kā arī dienesta viesnīcas, sporta centrs un ekumeniskā baznīca. Plānots, ka viss komplekss tiks pabeigts līdz 2023.gadam un tajā mācīsies 15 tūkstoši studentu.

“Mums kā būvniekiem šis projekts ir nozīmīgs ne tikai tā misijas, bet arī sarežģītības dēļ, jo ēkā atradīsies vairākas modernas laboratorijas, kas būs aprīkotas ar specifiskām tehnoloģijām. Pie šīs ēkas būvniecības mums ir patīkami strādāt, jo mēs būvējam ēku, kas, esmu pārliecināts, motivēs studēt gribētājus un zinātniekus jauniem sasniegumiem.  Mums ir liels gods piedalīties šī projekta realizācijā, mēs turpinām intensīvi strādāt, lai projektu īstenotu plānotajos termiņos, un ēka būtu gatava uzņemt studentus un mācībspēkus,” sacīja "LNK Industries" valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

Pirmās kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība uzticēta pilnsabiedrībai "LNK Industries Group". Līguma summa ir 21,18 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes "Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā, nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem" projekta "Latvijas Universitātes infrastruktūras modernizācija prioritāro virzienu studiju programmu attīstībai” un ERAF apakšaktivitātes "Zinātnes infrastruktūras attīstība" projektu ietvaros.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt