Rīta Panorāma

Intervija ar Ļevu Rusilo par mācībām skolās attālinātā režīmā

Rīta Panorāma

Rada automatizēta plaušu ventilatora prototipu cīņai ar COVID -19. Saruna ar Eināru Deksni

Saruna ar LMT prezidentu Juri Bindi par tālmācības procesu un viedierīču pieejamību

LMT vadītājs: Datu pārraides tīkla stāvoklis ir stabils

Pašlaik, neraugoties uz lietoto datu apjoma pieaugumu, datu pārraides tīkla stāvoklis ir stabils, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apliecināja „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) vadītājs Juris Binde.

“Informācijas tehnoloģiju sistēma sastāv no vairākiem elementiem, no kuriem tīkls ir tikai viens. Daudz kas ir atkarīgs arī no serveru jaudām. Un daudzos gadījumos, ja ir vienlaicīgi daudz lietotāju, tīkls to varētu nodrošināt, bet serveros rodas pārslodze,” skaidroja Binde.

Viņaprāt, pašlaik situācija ir normāla. Viņš norādīja uz “Nokia” publiskotajiem datiem, ka pasaulē datu patēriņš pēdējās četrās nedēļās pieaudzis par 20-40%.

LMT tīklā datu patēriņa pieaugums ir 10-15%. “Latvijas iedzīvotāji jau miera apstākļos lieto ļoti daudz datu. Un Latvija ir viena no TOP3 valstīm par datu lietošanu,” sacīja Binde.

Viņš apliecināja, ka datu pārraides ziņā tīkla stāvoklis ir stabils.

“Savukārt pirmajā dienā pēc ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas valsts trafiks pieauga par 50%, un pirmajās stundās sasniedza tādu slodzi, kāda pirms gadiem 10-15 bija Jaungada naktī. Bet šobrīd stāvoklis ir normalizējies, tīkla kapacitāte ir normāla,” sacīja LMT vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti