Rīta Panorāma

Intervija ar Zani Balčus par Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu

Rīta Panorāma

#GrupuKrekluDienā aicina uzmundrināt un atbalstīt mūziķus

"LMT" un "MikroTik" Latvijā izstrādā jaunu rūteri

«LMT» un «MikroTik» Latvijā ražoto rūteri plāno eksportēt uz ārvalstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā ir viens no ātrākajiem internetiem pasaulē, turklāt varam izbaudīt ne vien labu internetu pa kabeļiem, bet arī pa gaisu, ko piedāvā mobilo sakaru operatori. Uzņēmumi “MikroTik” un ''Latvijas Mobilais telefons'' (LMT) nupat Latvijā izstrādājuši jaunu, ļoti jaudīgu rūteri, kas ļauj iegūt maksimāli ātru internetu no 4G tīkla.

"Vecos laikos visu ražoja Ķīnā. Tas gaist un zūd, jo mūsdienās daudz lielāka loma ir nevis roku darbam, bet tam, ko izdara inženieri, un procesa automatizācijai. Mūsdienās ir iespējams saražot jaudīgāku un labāku iekārtu šeit pat Latvijā," uzsvēra LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Rūtera izstrāde abiem uzņēmumiem prasījusi aptuveni gadu, un tajā ir izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas patērētājiem nodrošina ātrāku internetu.

"Ar ko rūteri vispār viens no otra atšķiras? Ar katru nākamo paaudzi tie prot izmantot vairākas frekvences reizē. Ja mēs to salīdzinām ar radio stacijām, tad šis dzird nevis vienu radio staciju, bet uzreiz piecas. Tajā brīdī, kad jūs dodat pavēli lejupielādēt no interneta, viņš ņem nevis no viena sāna, bet no pieciem. Viņš to darbu dara piecas reizes jaudīgāk," skaidroja Pūķis.

Rūtera ražošana notiek tepat uz vietas, Latvijā. Sākotnējais pieprasījums pēc tā ir pat ļoti liels.

Abu uzņēmumu plānos ir rūteri arī eksportēt uz ārvalstīm.

"Tas, protams, tiks eksportēts uz citām valstīm Eiropā. Īpatnējā ģeopolitiskā situācija šobrīd gan Eiropā, gan NATO bloka valstīts ir ļoti liela pārbīde uz to, ko bloks var saražot pats un iegūt maksimāli tehnoloģisku neatkarību no ražotājiem ārpus NATO un ārpus Eiropas," norādīja Pūķis.

Rūtera veidotāji arī ņēmuši vērā to, ka tuvākajos gados arvien vairāk pasaulē sāks izmantot 5G tīklu.

"Ar šo var izspiest maksimumu no 4G tīkla. Uz šī bāzes mums nākotnē būs arī 5G rūteris. Ievietojot jaunus čipus, jau nākamajā gadā varēsim šo pielāgot kā 5G rūteri, pašreizējais par  80% tam jau ir gatavs," atklāja Pūķis.

Latvijā izstrādātais rūteris paredzēts klientiem ar lielu datu patēriņu – gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām.
  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti