Dienas ziņas

Ar stipendijām cer piesaistīt ārstus Cēsīs

Dienas ziņas

Dabas muzejā zied gladiolas

Liepājas Universitātes zinātnieku darbus izdos Kembridžas izdevniecība

Liepājas Universitātes zinātnieku darbus izdos Kembridžas izdevniecība

Kembridžas izdevniecība sadarbībā ar Liepājas Universitāti pirmo reizi izdos Latvijā tapušu zinātnisko darbu krājumu. Britu izdevniecība pievēršas augsta līmeņa izdevumiem dažādās zinātņu nozarēs, šoreiz dodot iespēju Latvijai pārstāvēt sevi lietišķās valodniecības nozarē.

Britu izdevniecība "Cambridge Scholars Publishing" pirmo reizi izdos Latvijā tapušu lietišķās valodniecības zinātnisko krājumu. Tajā kopumā tiks pārstāvēti 25 autoru vairāk kā 20 darbi par valodu apguvi Baltijas valstīs. Raksti ir tapuši laikā no 2010. līdz 2015.gadam. To autori ir Liepājas Universitātes starptautiskās zinātniskās konferences dalībnieki.

„"Valodu apguve: problēmas un perspektīva" konferences nosaukums ir vienīgā konference Latvijā, kas speciāli ir veltīta valodu apguves jautājumiem- jau ar to mēs esam īpaši. Tad vēl, protams, šis piedāvājums no Kembridžas neapšaubāmi to prestižu ceļ,” stāsta universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesore Diāna Laiveniece.

Krājums Latvijā būs pieejams vien elektroniski e-grāmatas formātā. Tā sagatavošanas posms solās būt īss - aptuveni seši mēneši. Visus krājuma izdošanas izdevumus segs Kembridžas izdevniecība, to piedāvājot vairākās valodās. „Kembridžas izdevniecība izvirzīja vienīgo nosacījumu, lai vismaz 25% rakstu būtu angļu valodā. Raksti būs četrās valodās: latviešu, angļu, vācu un krievu,” atklāj Laiveniece.

Kā skaidro Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, lietišķo valodniecību pēdējos gados cilvēki izvēlas studēt augstākajā studiju līmenī: „Šogad varam teikt, ka mums uzņemšanā ir nedaudz lielāks reflektantu skaits maģistra programmā, salīdzinājumā ar bakalaura programmām. Es domāju, ka tas ir ļoti labs rādītājs, jo tas nozīmē, ka līdz ar briedumu cilvēki saprot gan savas intereses, gan to, kas tiešām ir svarīgi.”

Šogad Liepājas Universitāte piedāvās arī pārveidotu "Baltu filoloģijas, kultūras un komunikācijas"  programmu, kurā būs iespējams apgūt ne tikai tradicionālos filoloģijas kursus, bet arī komunikācijas zinātņu kursus, pavērot plašākas darba iespējas pēc studiju beigšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti