Liepājā šovasar tapis digitālo prasmju podkāsts «Atkodē IT»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājā šovasar tapis digitālo prasmju podkāsts "Atkodē IT". Divas reizes mēnesī raidieraksts mēģina lauzt mūsu stereotipus par informācijas tehnoloģiju (IT) nozares profesijām un to ikdienu. Stāsta arī par karjeras iespējām, īpaši jau Liepājā. Bet ne tikai. Raidierakstu vada Agate Ambulte – programmētāja ar astoņu gadu pieredzi, pašlaik Liepājas Digitālo inovāciju parka vadītāja.

Liepājā šovasar tapis digitālo prasmju podkāsts «Atkodē IT»
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Digitālo inovāciju parku Ambulte raksturo kā vietu izaugsmei un savstarpējai sadarbībai Liepājā - IT entuziastiem, profesionāļiem, uzņēmumiem. Raidieraksts "Atkodē IT" ir tapis Digitālo inovāciju parka paspārnē.

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Agate Ambulte: Tā bija mana ideja, un mēs ar komandu to realizējām. Tas bija tāds kā sapnis, jo mani interesē viss, kas saistīts ar IT. Man ir mīlestība pret šo nozari. Darbojos ar prieku un degsmi. Mums bija svarīgi parādīt, cik Latvijas IT speciālisti ir forši. Un podkāsts tagad ir tāda lieta, kas cilvēkus interesē, patīk, arī es pati tos klausos. Man ir interesanti uzzināt, kādi speciālisti ir man apkārt, un es redzu, ka arī citiem ir interesanti. Un katra sērija rada tādas vibrācijas. Zvana cilvēki un interesējās par mūsu viesiem, dalās pārdomās, atrod sev speciālistus, jaunas iespējas, kontaktus.

Pēc katras epizodes ir pozitīvas vibrācijas, kas kādam kaut ko ir mainījušas. Kad tās ziņas atnāk pie manis, tad ir skaidrs, kāpēc to sākām.

Ka tas bija tā vērts un ka no vienkāršas idejas tas ir pārtapis par lietu, kas tiešām kaut ko maina un ietekmē.

Dace Krejere: Tu pati strādā IT nozarē, esi programmētāja. Tas palīdz vai traucē veidot raidierakstu?

Man pašai tas ir ļoti interesanti, jo viss sāls ir tajos cilvēkos. Viņi mani ļoti iedvesmo. Mana pieredze IT nozarē ir liels pluss. Es varbūt labāk saprotu, ko viņi cenšas pateikt, pārtulkot cilvēciskā valodā, ko viņi vēlas pateikt.

Pastāsti par savu pieredzi! Ko tu esi darījusi? Kā kļuvi par programmētāju?

Es nokļuvu nozarē pavisam nejauši. Man paveicās, ka Liepājā ir Liepājas Universitāte. Es ļoti vēlējos studēt, bet es netiku budžeta grupā ekonomikā, bet laimīgas sakritības rezultātā es nokļuvu Dabas un inženierzinātņu fakultātē Liepājā un sāku studēt datorzinātnes. No sākuma man tas likās kosmoss. Es nezināju, kā tas būs, kur tas mani aizvedīs un kas man būs jādara. Pēc otrā kursa dabūju programmētājas darbu, strādāju gigantiskajā uzņēmumā "Liepājas metalurgs". Pēc tam strādāju mazākā uzņēmumā, kas taisīja risinājumus skaistumindustrijai Amerikā – nomainīju metalurģiju uz skaistumkopšanu. Un pēc tam man bija tā privilēģija pastrādāt divos Baltkrievijas augsto tehnoloģiju parka uzņēmumos, kas bija lieliskākā pieredze, ko var iegūt ārvalstīs, kas ir tepat netālu. Tur tobrīd notika jomas revolūcija, un viņi ir priekšā daudzām valstīm, tai skaitā, manuprāt, arī Latvijai.

Tā vide mani iedvesmoja atgriezties Liepājā un veidot šeit jaunu kopienu, un tā aizsākām IT "Waffle MeetUp", kas bija pirmais IT profesionāļu tīklošanās pasākums Liepājā. No tā arī dzima kopiena, regulārās tikšanās. Pirms tam klīda runas, ka Liepājā IT profesionāļu nav un nebūs, kas nāk uz tādiem pasākumiem. Ar nedrošību organizēju pirmo pasākumu, un izrādījās, ka Liepājā ir speciālisti, kas turpina nākt un satikt viens otru. Un tā radās Liepājas kopiena, tiekamies jau trīs gadus, rezultātā ir Digitālo inovāciju parks, Liepājas tehnoloģiju klasteris. Mūs atbalsta arī pašvaldība.

Vai tev sanāk arī programmēt?

Agrāk to darīju astoņas stundas dienā. Tagad turpinu vadīt dažādus projektus. Programmēšana palikusi nedēļas nogalēm, pie vīna glāzes. Bet esmu sapratusi, ka katram ierindniekam vajadzētu gribēt augt un attīstīties. Esmu sapratusi, ka man patīk palīdzēt citiem nokļūt IT nozarē.

Dace Krejere: Tieši klausoties raidierakstus, esmu iepazinusi daudz interesantu cilvēku, kuri strādā IT nozarē, uzzinājusi par dažādam profesijām un darba tirgus iespējām. Pēc sarunas ar Agati domāju – kāpēc tā: sapratu, ka laikam tādēļ, ka skolā stāstīja un mācīja par tradicionālajām profesijām – ārsts, skolotājs, pavārs. Bet nu darba tirgus ir mainījies, nākušas klāt simtiem jaunu profesiju, par kurām es neko nezinu. Un raidieraksti man paver jaunus apvāršņus darba tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti