Dienas ziņas

Aizvadīts pēdējais LLU folkfestivāls

Dienas ziņas

ES atbalsts pārejai uz zaļāku ekonomiku

Liepājā starptautisks konkurss enerģētikā un mehatronikā

Liepājā sacenšas topošie enerģētikas un mehatronikas speciālisti

Lai palielinātu konkurētspēju darba tirgū, parādītu, ko var paveikt, un mācītos viens no otra, Liepājas Valsts tehnikumā divas dienas norisinās starptautisks enerģētikas un mehatronikas konkurss, kurā sacenšas topošie speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovākijas profesionālajām izglītības iestādēm. Šāda mēroga konkurss enerģētikā aizsācies pirms četriem gadiem, šogad tam pievienojušies arī mehatroniķi.

Aizsākums starptautiskajam enerģētikas konkursam bijis jau pirms deviņiem gadiem, kad pasniedzējs Andri Roze iniciējis pirmo Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības elektroinstalāciju konkursu. Tā kā tas guvis plašu atsaucību, pirms četriem gadiem pieaicinātas arī profesionālo  skolu komandas no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Slovākijas. Pēdējos trīs gadus komandas cīnās par enerģētiķa Andra Rozes piemiņas kausu, pulcējot labākos no labākajiem. Arī šogad 14 topošie elektriķi sacenšas elektroinstalāciju konkursā, kur galvenais ir zināšanas, prasmes un precizitāte.

"Tā ir viena no shēmām, bet kopā ir trīs, pēc kurām mums ir jāstellē un jāpārbauda, vai viss strādā. Ja strādā, tad punktus dod, bet ja nestrādā, tad ņem punktus nost," rāda Liepājas Valsts tehnikuma 3.kursa audzēknis Ivo Kudums.

Savukārt pavisam cita rakstura praktiskais uzdevums par gudro māju pieslēgumu jāveic  tiem konkursantiem, kuri gatavojas Eiropas vai pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursam “Skill”. Viens no viņiem ir arī Matīss Gailis, kuram šī ir laba iespēja sagatavoties atbildīgajam startam rudenī Austrijā.

Kā atzīst Tallinas Celtniecības skolas elektrotehnikas pasniedzēja, tad šāda veida konkurss ir jauna pieredze un praktiskie treniņi gan audzēkņiem, gan arī mācībspēkiem, ko augstu novērtē arī darba devēji.

"Ļoti grūti jaunietim, mācoties teorētiskās zināšanas klasē, saprast reālās dzīves prasības, dinamiku, kad reāli nonāk darba tirgū. Jo tikai ar praksi un pieradumu viņš var dabūt spēju veiksmīgi un skaisti strādāt," uzskata SIA “Schneider Electric” pārstāvis Gatis Arājums.

Pirmajā starptautiskajā mehatronikas konkursā piedalās piecas komandas, katrā no tām divi dalībnieki. Noteiktā laikā viņiem jāizpilda dotie uzdevumi, sākot no vienkāršākā un mazpamazām pārejot uz sarežģītāko. Kā atzīst Igaunijas pārstāvji, tad iepriekš cītīgi gatavojušies, lai cīnītos par uzvaru.

Liepājas Valsts tehnikums ir viena no trim profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, kur tiek apgūta mehatroniķa specialitāte. Šobrīd tajā mācās ap 80 audzēkņu, tikpat apgūst arī elektriķa profesiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt