Liepājā notiks pirmā vinila diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

27.jūnijā Liepājā, klubā  "Fontaine Palace" norisināsies pasākums "Pirmā vinila diena Liepājā", kurā interesentiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm vinila plašu klausīšanās kultūrā, apmainīties viedokļiem ar plašu kolekcionāriem, uzzināt par smalkām tehniskām skaņu aparatūras niansēm, kā arī baudīt dīdžeju priekšnesumus.

Paralēli moderno tehnoloģiju arvien straujākai attīstībai nosacītu renesansi piedzīvo vinila plates. XX gadsimta būtiskākais mūzikas ierakstu nesējs savu aktualitāti nav zaudējis arī šajā tūkstošgadē – arvien vairāk cilvēku no jauna pērk atskaņotājus un plates, gana daudzi notrauš putekļus no savām jaunības dienu kolekcijām, bet citi pirmoreiz iepazīstas ar šādu mūzikas klausīšanās veidu.

"Pirmās vinila dienas Liepājā" idejas autors un rīkotājs ir vinila entuziasts Monvīds Gvozda, kurš pats pēdējo gadu laikā nopietni aizrāvies ar platēm, vairākkārt pabijis līdzīgos sarīkojumos Cēsīs un Rīgā, un nospriedis, ka arī Liepājā varētu notikt kas līdzīgs.

Uzziņai

Skaņuplate (saukta arī vinila plate jeb vienkārši plate) ir analogais skaņas nesējs, divpusējs, retāk vienpusējs, disks, kas izveidots no sintētiska materiāla - polivinilhlorīda, uz kura virsmas vai virsmām iespiesta nepārtraukta viļņaina iedobe jeb celiņš, kā skaņas viļņu atveids.

No plkst. 11 līdz 16 klubā "Fontaine Palace" notiks kolekcionāru saiets un aparatūras komplektu demonstrācija. Tepat Latvijā ražotās tehnoloģijas demonstrēs uzņēmumu "Sound of Eden" un "Million Chords" pārstāvji. Būs iespēja iepazīties un dibināt kontaktu ar Latvijas vadošajiem plašu kolekcionāriem.

Plkst. 16 paredzēta pasākuma izglītojošā daļa, kurā kā lektors uzstāsies akustisko sistēmu speciālists Juris Priedītis, praksē demonstrējot, kā aparatūra ietekmē skaņu.

"Plašu klausīšanās ir smalka lieta ar daudzām niansēm, kuras var aptvert un iepazīt tikai pamazām. Iesācēji varēs uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, sākot klausīties vinilu, kolekcionāri pastāstīs par dažādiem knifiem, piemēram, kā plates kvalitāti var ietekmēt ražošanas apstākļi. Aicināti ne tikai vinila cienītāji, interesanti būs ikvienam mūzikas mīļotājam," sola Monvīds Gvozda.

Vakarpusē klubā "Fontaine Palace" vinila plates spēlēs dīdžejs MuzaDrive, savukārt kafejnīcā "Vēju dārzs" Liepājas pludmalē apmeklētājus ar 1970.gadu mūziku no skaņuplatēm priecēs Mārcis Grīnbarts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti