«Latvijas valsts mežu» raidieraksts dabā gājējiem. Saruna ar tā veidotāju Kati Beresņevu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pavasarī ceļu pie klausītājiem uzsāka “Latvijas valsts meži” raidieraksts “Dabā gājējs”. Raidieraksts visiem mums par mežu un piedzīvojumiem ejot mežā. Raidierakstu vada Toms Bricis un Ieva Smilga. Raidierakstā Ieva un Toms kopā ar ekspertiem un īstiem dabā gājējiem, atklāj neskaitāmās atpūtas iespējas un dabas dārgumus, ko meži glabā. Kate Beresņeva ir “Latvijas valsts mežu” raidieraksta projekta vadītāja un viņa stāstīja, kā radās raidieraksta ideja un kā to izdodas realizēt. 

«Latvijas valsts mežu» raidieraksts dabā gājējiem. Saruna ar tā veidotāju Kati Beresņevu
00:00 / 13:16
Lejuplādēt

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Kate Beresņeva: Es pati esmu dabā gājēja, man ļoti patīk būt dabā. Un, manuprāt, mums Latvijā ir jo īpaši paveicies, jo ir tik daudz iespēju dabā atpūsties, smelties spēku, uzkrāt enerģiju.

Dace Krejere: Vai tev pašai ir palīdzējuši raidierakstā dotie padomi, vai tu esi kaut ko no tā paņēmusi sev līdzi?

Jā, esmu gan. Mums ir viena ļoti praktiska epizode par apģērbu, dodoties dabā. Tur bija ļoti labi padomi par to, ko vilkt mugurā arī dažādos gadalaikos, jo apģērbs jau ir pamatu pamatā, lai dabā justos ērti un brīvi, varētu paveikt arī lielākas distances jebkādos laikapstākļos.

Savu ceļu pie klausītājiem “Dabā gājējs” uzsāka pavisam nesen, martā, līdz ar to tas radīšanas process, varētu teikt, ir svaigs. Ar ko sākāt?

Mūsu komandai tas bija jauns process. Mēs neviens nebijām līdz tam veidojuši raidierakstus un sākām mēs, protams, ar priekšizpēti. Mēs pētījām gan ārzemju raidierakstus, gan Latvijā radītos. Es skatījos arī pētījumus par podkāstu klausītāju auditoriju, par to, kur viņi klausās, kā viņi klausās, kas klausās. Svarīgi ir saprast, kāpēc šo raidierakstu vajag veidot, kādas būs tēmas, kādus viesus varētu aicināt. Mēs sapratām, ka mums ir stāsti un tēmas, kuras mēs vēlētos pastāstīt. Gados jaunākai auditorijai un tādiem aktīviem dabā gājējiem. Un tad, protams, varbūt pasīvākai dabā gājēju daļai, lai viņi atklāj šo prieku un lai viņi arī vairāk dotos dabā un, pats galvenais, mēs vēlējāmies veicināt gudru un jēgpilnu došanos dabā.

Raidierakstam ir divi vadītāji un divas tematiskās līnijas. Viena ir izglītojoša par vidi, bet otra dot praktiskus padomus. Kā jūs pie šī formāta nonācāt?

Tad, kad mēs dodamies dabā, tad ir šīs divas puses, un mēs vēlējāmies, lai tie cilvēki, kuri varbūt dodas dabā izziņas nolūkos, lai viņi atklāj arī praktisko pusi, savukārt tie, kuri dodas dabā, piemēram, skriet vai nūjot vai dodas pārgājienos, lai viņiem ir arī tās zināšanas vai tā informācija, par kuru spriež Toms savās izzinošajās epizodēs. Un tad tā dabā došanās ir pilnīgāka. Man liekas, ka dabā iešana un mežā būšana ir ļoti plaša, tāpēc mēs apzināti saturā veidojām šos divus virzienus, lai katrs var atrast sev interesējošo un tie beigās arī mijiedarbojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti