Latvijas pirmā satelīta «Venta-1» palaišana atkal atlikta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai gan piektdien, 10.jūnijā, paredzēts Indijas nesējraķetes starts, kuram būtu jānogādā uz Zemes orbītu arī Latvijas pirmais satelīts “Venta-1”, taču mūsu satelīta lidojums atkal ir atlikts, ziņo Latvijas Radio 4, atsaucoties uz Ventspils Augstskolas pētnieku un projekta "Venta-1" koordinatoru Aigaru Krauzi.

Ideja par satelītu “Venta-1” radās jau 2006.gadā, tomēr tā palaišana uz orbītu aizvien tika atlikta. Šonedēļ gan satelītam būtu jādodas uz orbītu.

Un nesējraķetes starts patiesi notiks, taču uz tā nebūs mūsu satelīta.

“Tur ir lieli riski. Indijas puse cenšas sasniegt rekordu – viņi šajā raķetē vēlas palaist 22 satelītus. Tajā pašā laikā brīdina, ka ir [satelītu] savstarpējo sadursmju riski, kad tie atdalās no raķetes. Tāpēc nolemts atlikt ne tikai mūsu, bet arī dažu citu satelītu palaišanu,” skaidroja Krauze.

Vēstīts, ka Latvijas satelīts “Venta – 1”  tapa kā izglītības projekts 2011.gadā. Satelītā ievietoja Automātiskās identifikācijas sistēmu (AIS), kas uztvertu kuģu orientēšanās signālus un tālāk tos noraidītu uz Ventspils Augstskolā izveidoto staciju. Papildus “Ventā” ievietoja kameru, kas uzņemtu zemes fotoattēlus. Bija plānots, ka satelīts orbītā nonāks tuvāko mēnešu laikā.

Taču 2016.gada pavasarī ziņots, ka satelīts tālāk par Vāciju aizvien nebija aizceļojis. Tolaik konflikts starp Latvijas un Vācijas partneriem bija samilzis tik ļoti, ka Latvijas puse apšaubīja, ka satelīts saglabājis savas sākotnējās funkcijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti