Latvijas fiziķis saņem prestižu pasaules zinātnes apbalvojumu

Pasaules Ekonomikas forumā, kas notiek Ķīnā, Latvijas jaunais zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs līdz ar vēl 39 zinātniekiem no 19 valstīm ticis apbalvots kā viens no pasaules izcilākajiem prātiem. Viņa pētījumu joma saistīta ar darbu pie kvantu sūkņu teorijas, kas ļautu pāriet uz jaunas strāvas mērvienības ampēra definīciju.

Kaščejevs ir vienīgais laureāts no Centrāleiropas un Austrumeiropas. Kā norāda Latvijas universitātes fizikas un matemātikas fakultātes fizikas nodaļas vadītājs Sandris Lācis, tas ir vēl viens apliecinājums, ka Latvijas jaunie zinātnieki ir konkurētspējīgi pasaulē.

„Ir tapis priekšlikums, kā izveidot strāvas etalonu. Skolā visus mācīja, ka Parīze glabājas metra etalons vai kilograma etalons. Šajā gadījumā no teorijas ir nācis modelis, kas pasaka, kā strāvu var vēl precīzāk nodefinēt un lai pētījumos balstītos un precīzākām vērtībām un iegūtu svarīgus rezultātus ļoti, ļoti precīzi. Latvija ir apliecinājusi, ka pie mums parādās spilgti talanti fizikā un ceļ Latvijas zinātnes starptautisko prestižu. Pašam Vjačeslavam Kaščejevam tas rada labāku atpazīstamību un vēl labākas iespējas startēt dažādos Eiropas projektos,” gandarīts ir Lācis.

Kaščejeva pētījumam ir neatsverama nozīme nākotnes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā.

Ik gadu „Pasaules Ekonomikas forums” balvai izvirza pasaulē spēcīgākos jaunos zinātniekus (ne vecākus par 40 gadiem), kuru zinātniskais ieguldījums un tehnoloģiskās inovācijas ir būtisks pagrieziens pasaules attīstībā.

Zinātnieki tika apbalvoti pasākumā „Jauno Čempionu gada tikšanās 2013” (Annual Meeting of the New Champions 2013), uz kuru pulcējās ap 1600 dalībnieku no visas pasaules. Pasākums ir pazīstams kā „vasaras Davosa” un ir nozīmīgākā biznesa pasaules tikšanās Āzijā.

Plašāka informācija: http://www.weforum.org/news/40-young-scientists-be-honoured-world-economic-forum-s-summer-davos?news=page

Kaščejevs 2012. gada nogalē ieguvis arī titulu „Latvijas jaunais talants 2012” žurnāla „Santa” rīkotās akcijas „No Latvijas – pasaulē” ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti