Latvijā veido virtuālo simulatoru mediķu trenēšanai darbam Covid-19 apdraudējuma apstākļos

Latvijas uzņēmuma SIA “Exonicus” traumu simulatora projektam, kura izstrādei 2019. gada nogalē piešķirts Aizsardzības ministrijas grantu programmas līdzfinansējums, steidzamības kārtā tiek pievienots virtuālās realitātes apmācību scenārijs civilo un militāro mediķu sagatavošanai darbam Covid-19 un citu līdzīgu epidemioloģisko apdraudējumu apstākļos, informēja ministrijā.

Saskaņā ar grantu programmas sākotnējo līgumu “Exonicus” izstrādā vairākus militāro mediķu lietošanai piemērotus virtuālās realitātes scenārijus neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā.

Pēc uzņēmuma līdzdalības šomēnes aizvadītajā hakatonā “HackForce”, kura dalībnieki tika  aicināti piedāvāt Covid-19 seku ierobežošanas risinājumus, uzņēmuma pārstāvji vērsās pie Aizsardzības ministrijas ar ierosinājumu sākotnējo grantu projektu papildināt ar vēl vienu scenāriju. Tas paredzēts attālinātai mediķu apmācībai drošam darbam ar Covid-19 pacientiem.

Aizsardzības ministrijas ieskatā šis apmācību solis ir būtisks cīņā ar Covid-19 un citu līdzīgu vīrusu izplatības ierobežošanu. Līdz ar to pieņemts lēmums apstiprināt uzņēmuma ierosinājumu. Visas papildu nepieciešamās projekta aktivitātes uzņēmums ir gatavs veikt Aizsardzības ministrijas līdz šim piešķirtā līdzfinansējuma ietvaros. Vienlaikus aizsardzības nozare ir piekritusi atbilstoši koriģēt sākotnējā grantu projekta saturu, ļaujot visus uzņēmumam pieejamos personāla resursus prioritāri novirzīt papildus piedāvātā scenārija attīstībai.

Uzņēmums mācību scenārija izstrādē sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības un tehnoloģiju centu, kā arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvo dienestu.

Projekta rezultātā radītais virtuālās realitātes apmācību scenārijs būs universāls rīks, ko varēs pielietot gan Latvijas, gan ārvalstu atbildīgie dienesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt