Ločs pārstāv materiālzinātni, kas sevī apvieno matemātiku, fiziku un ķīmiju. “Galvenā tēma manos pēdējo gadu pētījumos ir amorfais kalcija fosfāts. Tā ir viela, kura rodas mūsu kaulos, kad augam. No sākuma rodas amorfs kalcija fosfāts, un pēc tam tas pārveidojas par kristālisku vielu, kas ir mūsu kaulu neorganiskā daļa,” skaidro zinātnieks.
Ločs pēta, kā amorfo kalcija fosfātu varētu iegūt laboratorijas apstākļos. Kopā ar kolēģiem izveidotie materiāli esot ļoti labi, un nākotnē ar to palīdzību varētu ārstēt dažādu kaulu lūzumus.
Zinātnieki paredz, ka tādējādi būs iespējams aizvietot metālus, no kuriem populārākais lūzumu ārstēšanā šobrīd ir titāns.
“Bieži vien, sevišķi gados jauniem pacientiem, kuriem kauli turpina augt, ir nepieciešams pēc kaula sadzīšanas šos metāla implantus izņemt ārā. Implanti nofiksē kaulu un neļauj kaulam augt. Mūsu mērķis ir iegūt mehāniski izturīgus implantus, kuri izpildītu savu uzdevumu pirmos 2–3 mēnešus, kamēr kauls sadzīst. Pēc tam tie dabīgi noārdītos, pazustu bez nepieciešamības viņus izņemt ārā,” stāsta Ločs.
Līdz šo materiālu varēs praktiski pielietot medicīnā, nepieciešami vēl daudzi gadi, paredz zinātnieks.