Panorāma

Sākas ārpolitikas forums "Rīgas konference"

Panorāma

Grāmata par Sīrijas kara ietekmi uz Rietumvalstīm

Izgudro mobilo telefonu bezvadu lādētāju

Latvijā izgudro mobilo telefonu bezvadu lādētāju staciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gandrīz vai katram gadījusies situācija, ka mobilais telefons izlādējies, bet vienīgajai elektrības rozetei jau pieslēdzies cits kafejnīcas apmeklētājs. Risinājumu šādai situācijai piedāvā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunie zinātnieki: viņi izveidojuši jaunas ierīces – modulāras bezvadu uzlādes stacijas – prototipu. 

Stacijas šūnas var salikt, cik daudz vien grib un kā vien tīk. Katra - vienam telefonam. Un viens elektrības vads uz visiem. Publiskās vietās - kafejnīcās, bibliotēkās, augstskolās - šādu sūnu var būt desmitiem.

“Cilvēks ieliek telefonu un sāk lādēt. Tirgū ir 80 modeļi, kuri atbalsta bezvadu uzlādi.  Nevajag uztraukties, ja neatbalsta, jo USB ligzdas iebūvētas,” stāsta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes doktorants Artūrs Paugurs.

Mobilo telefonu bezvadu uzlādes staciju izveidojusi trīs pētnieku komanda. Tas paveikts «Latvenergo» radošajā laboratorijā RTU, kur studenti veido inovatīvu lietu un izgudrojumu prototipus. Šūnas printētas ar 3D printeri.

Pasaulē jau piedāvā telefonu uzlādes ierīces publiskajām vietām, taču tās ir dārgas. Turklāt tie ir “palieli skapji”, un tirgus izpēte liecināja, ka šāds “skapis” maksā 2000 - 3000 eiro, stāstīja Paugurs.

“Tādai mazai kafejnīcai, kura pie interjera piedomā, tas nav labs risinājums. Un mēs izdomājām, kā padarīt to skapi modulārāku. Te arī radās tā modulārā doma, ka šūnas ir pa vienai, un cilvēks tās var nopirkt  par 20 -50  eiro,” stāstīja RTU pārstāvis.

Lai šādi uzlādētu pilnīgi tukšu telefonu, pagaidām vajag vairāk laika, nekā barojot tieši no rozetes. Tagad puiši strādās pie nopietnāka prototipa, lai telefonu bezvadu uzlādes staciju varētu ražot rūpnieciski. Iespējams, tas notiks Ķīnā.

“Sākot jaunu lietu, ir jādomā globāli. Mūsu mazajā Latvijā mēs varam notestēt tirgu, paskatīties atsauksmes, bet, lai bizness nopelnītu, ir jāiet uz ārzemēm. Ziemeļu tautas ir grūtāk iekustināmas, skeptiskāki pret jaunām lietām, bet turpretim Āzijā ir krietni atvērtāki,” piebilda Paugurs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti