Latvietis skrien «pa baso» aiz polārā loka un vēro Saules aptumsumu

Astronomijas cienītājiem 2015.gada 20.marts ir zīmīgs kā Saules aptumsuma vērošanas diena. Lai arī šī debesu ķermeņu parāde atkartojas samērā bieži - ik pēc dažiem gadiem, tikai nelielā teritorijā uz Zemes novērojams pilns Saules aptumsums. Aiz Polārā loka Svalbārā devusies interesentu grupiņa no Latvijas un viņu vidū ir arī Edgars Rencis, kurš plašāk zināms kā baskāju skriešanas entuziasts. Nav ne mazāko šaubu, ka viņš, gaidot satraucošo mirkli, kad Mēness pilnībā aizklās Sauli, būs paspējis skriet pa baso aiz Polārā loka.

"Kamēr gaidām atbildi no Ginesa pasaules rekordu biroja, Edgars turpina savas basās skriešanas gaitas, skrienot aiz Polārā loka Svalbārdas galvaspilsētā Longjerbīenē. Vietējie izskatās priecājamies, redzot skrējēju šortos un t-kreklā. Edgars te skrēja arī basām kājām, taču regulārie basie skrējieni šeit ir izaicinājums," no Artikas portālam lsm.lv stāsta Alīna Rence.

"Arī ikdienas treniņi te nav viegls uzdevums, jo vienu dienu izcēlās pat diezgan spēcīga vētra, skriešana izvērtās diezgan ekstrēma, bet bija interesanti. Vērtas dēļ pilsētā pazuda elektrība, līdz ar to arī siltums un ūdens padeve, tomēr uz rīta pusi elektrības padeve bija nostabilizējusies, un viss bija kārtībā. Viss ietīts biezā sniega segā. Plānojam veikt atkārtotus basās skriešanas mēģinājumus arī nākamajās dienās, kamēr esam aiz Polārā loka," turpina Saules aptumsuma vērotāju grupas pārstāve Alīna.

"Svalbāra ir lieliska vieta skriešanas treniņiem, jo ir izteikts reljefs un neparedzami laikapstākļi, kas ļauj trenēt izturību un veikt kalnu treniņus," par dabas dāvātajām iespējām Ziemeļu ledus okeānā priecājas Alīna.

Latvijas grupa dažas dienas pirms pilnīgā Saules aptumsums apskatīja krievu ogļraču pilsētu Barencsburgu, ledus alas un iepazina vietējos haskijus.

"Jāpiebilst arī, ka ainavas ir fantastiski skaistas un sirreālas. Lai arī, gaidot pavasara siltumu, daudzi no Latvijas mēdz doties ceļojumos uz siltajām zemēm, no savas puses varam ieteikt padomāt par ziemeļu virzienu, došanos aiz Polārā loka pamēģināt kaut ko citādāku!" par alternatīvām liek aizdomāties Alīna.

Svalbāra ir Norvēģijai piederošs salu arhipelāgs aiz Polārā loka Ziemeļu ledus okeānā. Iespējams, ka atgriežoties Latvijā Edgaru sagaidīs ziņa no Vācijas, ka ir apstiprināts viņa mēģinājums labot Ginesa rekordu piecu kilometru skriešanā ar basām kājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti