«Latvenergo» sāk piedāvāt saules paneļu uzstādīšanu mājsaimniecībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pavisam nesen „Latvenergo” mājsaimniecībām sācis piedāvāt Latvijas tirgum pavisam jaunu pakalpojumu – „Elektrum solārais”, proti, iespēju iegādāties un uzstādīt savā īpašumā saules paneļus, kas tiek pieslēgti kopējam elektropārvades tīklam. Interesi par iespēju plašāk izmantot zaļo enerģiju, vienlaikus samazinot savu elektrības rēķinu, klienti izrādot pat aktīvāk, nekā cerēts.

Tehnoloģijām attīstoties, savulaik tik dārgie saules paneļi, kas ļauj saules gaismu pārvērst elektroenerģijā, kļuvuši cenas ziņā pieejamāki. „Latvenergo” uz to nolēmis reaģēt, ieviešot jaunu pakalpojumu – „Elektrum solārais”. Tā ir iespēja samazināt savus maksājumus par elektrību, vienlaikus demonstrējot savu zaļo domāšanu, saka „Latvenergo” Elektroenerģijas pārdošanas funkcijas direktors Uldis Mucenieks.

«Latvenergo» sāk piedāvāt saules paneļu uzstādīšanu mājsaimniecībām
00:00 / 04:20
Lejuplādēt

Saules paneļu uzstādīšanas izmaksas ir atkarīgas no tā, cik liela jauda nepieciešama, bet ar vismaz kādiem 3500 eiro ir jārēķinās. Pieejama gan arī nomaksa.

„Latvenergo” nodrošina ne tikai saules paneļu piegādi, bet arīdzan to uzstādīšanu un pieslēgšanu kopējam elektroapgādes tīklam.

“Saražotā enerģija nonāk klienta patēriņā. Ja es saražoju noteiktu apjomu elektrības, tad attiecīgi samazinās mans tā brīža elektrības patēriņš. Man tajā brīdī tiek piegādāts mazāks elektroenerģijas patēriņš, jo es pats esmu daļu no tās saražojis,” stāsta Mucenieks. “Var būt brīži, kad vai nu patēriņš konkrētajam klientam ir zems, vai saules panelis darbojas ar maksimālo jaudu un sāk veidoties pārtēriņš starp saražoto un patērēto enerģiju. Šī enerģija nekur nepazūd, bet gan tiek atdota atpakaļ tīklam, un klientam no nākošā mēneša rēķina saražotais enerģijas daudzums tiks norēķināts. Jāatzīst, ka gan būs piemērots OIK un sadales tarifa pakalpojumus,” sacīja Mucenieks.

Šis pakalpojums gan neder gluži visām mājsaimniecībām – to atmaksājoties izmantot, ja ikmēneša patēriņš pārsniedz 300 kilovatstundas.

Jebkurā gadījumā, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par saules paneļu uzstādīšanu, potenciālajiem saules enerģijas izmantotājiem būtu jākonsultējas ar „Latvenergo”.

Uzņēmums no savas puses nodrošina arī ar saules paneļu uzstādīšanu saistīto „papīru sakārtošanu”, piebilst Mucenieks. “Klientam ir nepieciešams saņemt vairākus saskaņojumus, galvenokārt no “Sadales tīkla”, jo tas ir saistīts ar pieslēgšanos kopējai sadales sistēmai, no vietējām būvvaldēm, Ekonomikas ministrijas. Vienlaikus mēs palīdzam kā “vienas pieturas aģentūra”,” norāda Mucenieks.

„Elektrum solārais” klientiem piedāvātie polikristāliskie saules paneļi ražoti tepat kaimiņos – Lietuvā. Pēc Mucenieka teiktā, tie īpaši piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem un spēj ražot elektroenerģiju arī tad, kad debesis ir apmākušās. “Galvenā specifika mūsu reģionā ir tāda, ka mums ir lielas temperatūras svārstības starp ziemas un vasaras mēnešiem. Tas var būt robežās līdz 60 grādiem. Taču materiāli, kas izmantoti paneļu gatavošanā, var dažādi reaģēt uz temperatūras svārstībām. Reģionos, kur svārstības nav tik lielas, tas nav tik būtiski. Savukārt reģionos, kur svārstības ir lielas, ražotājam ir jāpievērš tam uzmanība. Paneļu tehnoloģiju mūžs ir 25 gadi,” klāsta Mucenieks.

Līdz šim Latvijas iedzīvotāji nav bijuši īpaši aktīvi saules enerģijas izmantotāji – saskaņā ar Ekonomikas ministrijas datiem līdz šā gada sākumam Latvijā kopumā izsniegtas 284 atļaujas saules paneļu pieslēgumu izveidošanai. Tikmēr ziemeļu kaimiņvalstī Igaunijā jau pērn saules paneļu izmantotāju skaits sasniedzis 700.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti