Kosmosa izstāde «European Space Expo» piestāj Rīgas centrā

Lielākā ceļojošā kosmosa izstāde Eiropā “European Space Expo” ceturtdien, 30.aprīlī, sāks darboties Rīgā, Esplanādē. To organizē Eiropas Komisija (EK), lai informētu Eiropas iedzīvotājus par ieguvumiem no kosmosa programmām uz Zemes. 

Esplanādē uzstādītā kupolveida paviljonā bez maksas izstāde būs aplūkojama līdz 10.maijam. Apmeklētājiem tiks piedāvāta programma dažādām auditorijām, sākot ar skolēniem un beidzot ar politikas veidotājiem. Izstāde stāstīs par kosmosu gan pētniecības un tehnoloģiju, gan ekonomikas griezumā.

“European Space Expo” ir lielākā ceļojošā kosmosa izstāde Eiropā. Tā iepriekš izrādīta lielākajās pilsētās un pulcējusi vairāk nekā 510 tūkstošus apmeklētāju, informē tās organizatori.

Paviljona īpašais noformējums ar levitējošiem satelītiem un zvaigžņoto debess velvi ļauj apmeklētājiem sajusties kā kosmosa sastāvdaļai, bet centrā novietotā interaktīvā zemeslode kompaktā veidā palīdz gūt izpratni par cilvēku blīvumu uz Zemes, temperatūras izmaiņām gadu gaitā, lidmašīnu daudzumu debesīs un citiem saistošiem faktiem.

Interaktīvos stendus papildina arī ekspertu prezentācijas, kas ļaus apmeklētājiem uzzināt vairāk par kosmosa tehnoloģijām, Latvijas pieredzi kosmosa izpētē un kosmosa jomas potenciālu nākotnē. Ārpus paviljona interesantu programmu piedāvās bērnu zinātnes centrs "Z(in)oo" no Cēsīm. Katram apmeklētājam būs iespēja izgatavot pašam savu gaisa raķeti un izmēģināt dažādus eksponātus.

Izstādes atklāšanas dienā - 30.aprīlī plkst.10 būs Latvijas Radio raidījuma "Zināmais nezināmajā" tiešraide no izstādes paviljona. Savukārt skolu grupām atlikušas vien divas dienas (2. un 3.maijs), kurās apmeklēt izstādi. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti