Rīta Panorāma

Beļģijā pagarina kodolreaktoru darbības laiku

Rīta Panorāma

Mūzikas Akadēmijas 103.dzimšanas diena un Gada balva

Kosmiskās raķetes starts no Lielbritānijas daļēji veiksmīgs

Kosmiskās raķetes starts no Lielbritānijas daļēji veiksmīgs

Kompānijai "Virgin" pirmo reizi izdevies veiksmīgi palaist komisko raķeti no Lielbritānijas teritorijas. Tomēr tā novirzījās no kursa un satelītus, visticamāk, neizdosies nogādāt plānotajā orbītā. 

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka raķete bija piestiprināta pie modificētas "Boeing 747" lidmašīnas spārna, kas pirmdienas vakarā sāka lidojumu no lidostas Kornvolā. Pēc apmēram pusotras stundas 11 kilometru augstumā virs Atlantijas okeāna raķeti veiksmīgi palaida, un tā sāka ceļu uz plānoto orbītu vairāk nekā 500 kilometru augstumā. Tajā atradās deviņi nelieli satelīti, kurus var izmantot gan civiliem, gan militāriem mērķiem, tai skaitā veikt okeāna novērošanu un nodrošināt navigāciju. 

Tomēr kompānija "Virgin Orbit" nedaudz vēlāk paziņoja, ka  "anomālija" nav ļāvusi sasniegt plānoto orbītu, un patlaban tiek analizēta iegūtā informācija. 

Projektam bija pievērsta pastiprināta uzmanība, jo pirmais kosmiskās raķetes starts iezīmēja svarīgu posmu valsts kosmosa nozares attīstībā.

Simtiem cilvēku skatījās šo operāciju, kurai tika dots nosaukums grupas ''Rolling Stones'' dziesmas nosaukums "Start Me Up". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti