Konkurss «Es – astronauts» piedāvā jauniešiem iespēju nokļūt ASV kosmosa centrā

Jau piekto gadu pēc kārtas notiks konkurss „Mums pieder debesis 2014”, kura galvenajā balvā divi jaunieši saņems apmaksātu braucienu un dalību starptautiskajā nometnē "International Space Camp" ASV kosmosa un raķešu centrā Alabamā. Šī gada tēma „Es - astronauts" aicina jauniešus radoši padomāt par astronautu dzīvi.

Konkursa mērķis ir parādīt inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju saistošo pusi, kā arī informēt sabiedrību par šīm tēmām un radīt izpratni par to, cik plašs eksakto un dabas zinātņu apjoms tiek ieguldīts, lai paceltu raķeti un tā spētu pildīt savus uzdevumus. Iecerēts, ka jauniešu piedāvātās idejas veicinās Latvijas attīstību iespējas nākotnes tehnoloģijā.

Dalībniekiem jāiesniedz videomateriāls par tēmu „Es-astronauts”. Tas drīkst būt dažādos žanros, no animācijas un bilžu galerijas līdz dokumentālajai vai mākslas filmai. Vērtēšana notiks trijās kārtās (administratīvā atbilstība, skatītāju balsojums, žūrijas vērtējums) un fināla erudīcijas pasākumā, kur par uzvaru sacentīsies 6 meitenes un 6 puiši.

2013. gadā konkursa  tēma bija „Latvija un kosmoss 2050. gadā”. Uzvarēja Paula Bloma no Rīgas Celtniecības koledžas vidusskolas ar darbu „Raidījums GalaxyTV”, kurā Latvija 2050. gadā parādīta kā joprojām viena no zaļākajām valstīm Eiropā, kā arī latviešu iespētais kosmosa tehnoloģiju jomā.

Starp puišiem veiksmīgākais bija Rinalds Bērziņš no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, kurš piedāvāja latviešu būvētu kosmosa kuģi no sniega.

Radošā konkursa mērķauditorija ir jaunieši no 15 līdz 18 gadu vecumam. Darbu iesniegšanas termiņš ir 30. marts, to rīko nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” ar Eiropas Savienības atbalstu. Pieteikšanās šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti