Rīta Panorāma

Intervija ar Sarmīti Villeri

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Ameriku

Pierāda, ka Latvijā var darboties kolektīvo ieguldījumu platforma

Kolektīvā ieguldījumu platforma jau darbības sākumā palīdz rast finansējumu vairākiem projektiem

Aptuveni pirms pusgada Latvijā savu darbu uzsāka kolektīvo ieguldījumu platforma. Tā ir interneta vietne, kas kopā saved radošu un inovatīvu ideju autorus ar cilvēkiem, kuri šīs idejas vēlas finansiāli atbalstīt. Skeptiķi toreiz uzskatīja, ka šādas lietas var darboties tikai valstīs, kurās iedzīvotāju ienākumu līmenis ir krietni augstāks par Latviju, tomēr pirmajos piecos mēnešos savāktie 17 tūkstoši eiro rāda daudz cerīgāku ainu.

Projektu banka, kura izveidota ar mērķi palīdzēt iegūt finansējumu sociāli nozīmīgiem biznesa projektiem, piecu mēnešu laikā piesaistījusi 17 tūkstošus eiro, tādā veidā spējot atbalstīt septiņas idejas. Tādējādi ir izdevies pierādīt, ka arī Latvijā iespējams izveidot kolektīvo ieguldījumu platformu, kurā cilvēki no malas ir gatavi ieguldīt naudu dažādu interesantu ideju realizēšanai. "Summa ir no 5 līdz 100 eiro, bet vidējais ieguldījums ir ap 20 eiro," stāsta Projektu bankas idejas autors Māris Cīrulis.

Ar Projektu bankas starpniecību izdevies atrast finansējumu gan cilvēkiem, kuri uzsākuši sulu ražošanas biznesu, gan bērnu lasītprasmju veicināšanas spēlei, gan publisko klavieru uzstādīšanai Valmierā.

Šobrīd uz ieguldītāju dāsnumu cer arī filmas “Kriminālās ekselences fonds” autori. "Mēs izmantojam Projektu banku daļēji kā reklāmas platformu, lai ne tikai iepazīstinātu cilvēkus ar šīs filmas projektu, bet arī, lai ļautu viņiem iesaistīties filmas tapšanā. Tu vari dabūt savu vārdu un uzvārdu titros, iegādāties biļetes uz pirmizrādi, iegādāties lomu filmā vai pat kļūt par filmas izpildproducentu. Tas viss ir atkarīgs no tā, cik tu gribi šo filmu atbalstīt," ideju klāsta filmas “Kriminālās ekselences fonds” kolektīvā ieguldījuma kampaņas vadītājs Sergejs Timoņins.

Finansējumu gaida arī Sandris Akmans, kurš vēlas izveidot bišu dravu radošām un drošām skolēnu ekskursijām. Uz Projektu bankas atbalstu cer vīru kopa “Vilki”, kam nepieciešama nauda latviešu karavīru dziesmu albuma "Cīņai sveiks!" ierakstīšanai. "Tas nav vienkārši ziedojums, mēs pretī dosim diskus. Tie, kuri ziedos vairāk, saņems ielūgumus uz prezentācijas koncertu. Tas nav vienkārši ziedojums, tas ir ieguldījums cilvēkiem. Tā kā agrāk bija parakstīšanās uz grāmatām, tā tagad ir parakstīšanās uz šo disku," Latvijas Televīzijai pastāstīja vīru kopas “Vilki” dalībnieks Uģis Treide 

Projektu banku izveidojušie cilvēki tic, ka valstī, kurā ir daudz jaunu ideju un apņēmīgu cilvēku, ir iespējams realizēt vispārdrošākos mērķus un ka finansējumu to realizēšanai vienmēr kaut kur var atrast.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt