Dienas ziņas

Inspicē valsts austrumu robežu

Dienas ziņas

Latvijas parlamenta delegācija tiekas ar Ukrainas amatpersonām

Pirmās koka auto modelīšu sacensības Talsos

Koka automašīnu modeļi pirmoreiz sacenšas Talsos

Talsu 2.vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājam ir izdevies pamatskolas vecuma zēnus kaut uz laiku atraut no mobilajiem telefoniem un datoriem. Pusaudži brīvajā laikā veido miniatūrus koka auto modelīšus vietējām un Kurzemes mēroga sacensībām. 

Talsu 2.vidusskolas gaitenī 12.februārī vērojama liela rosība. Sportiskā garā skolā noritēja pirmās Talsu novada koka auto modelīšu sacensības. Tajās piedalījās skolēni ar 23 mašīnītēm. Jau astoņus gadus koka auto modelīšu sacensības notiek Liepājā. Sākumā tās tika organizētas starp pilsētas skolām, taču pagājušajā gadā tās jau norisinājās Kurzemes mērogā. Starp 80 sacensību dalībniekiem četri skolēni pārstāvēja arī Talsus.

"Pagājušajā gadā mūs uzaicināja piedalīties šajās sacensībās. Mēs ļoti ātri izgatavojām šos modeļus un aizbraucām. Īstenībā no Talsiem mēs ieguvām 3.vietu, kā arī dizaina balvu," pastāstīja mājturības un tehnoloģiju skolotājs Visvaldis Vismanis.

Koka automašīnas izgatavo un sacensībās piedalās darbmācības pulciņu dalībnieki, kuri arī ikdienā šos modelīšus veido. Lai sacensībās piedalītos, mašīnai ir jābūt 140 gramus smagai, jābūt noteiktam garumam un riteņu diametram.

"Nevar tā, ka tu atnāksi, izzāģēsi un būs. Vajag ļoti pacietīgi izdomāt, kāda būs forma, kādi izskatīsies riteņi. Tāpat arī zīmēt rasējumus un domāt, kā viss izskatīsies. Tas īstenībā ir ļoti sarežģīti un nav vienā dienā izdarāms," savu darbu raksturo koka automašīnu sacensību dalībnieks Aksels Bresme.

Šobrīd Talsos ir izveidota divu celiņu trase, taču plašāka mēroga starppilsētu sacensības paredz, ka ir jābūt četru celiņu trasei ar 10 metru garumu, plus vēl bremzēšanas ceļš un laika uzskaites datorizēta programma. Pagaidām Talsos sacensībās tiek vērtēts, kurš pirmais modelītis sasniedz 10 metru atzīmi.

"Nākotnes plāns ir, ka mēs gribētu pievērst uzmanību, ka Bērnu un jauniešu centrā izgatavotu četru celiņu trasi. Tad mēs varētu arī līdzīgi kā Liepājas pilsētā organizēt sacensības starp skolām," skaidro skolotājs Vismanis.

Pirmās miniatūro koka auto modelīšu sacensības aizsākās jau 1953.gadā Amerikā. Latvijā tās pirmo reizi aizsākās Liepājā un tajās var piedalīties ikviens, kura auto atbilst visiem noteiktajiem parametriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt