Rīta Panorāma

Polija atsakās slēgt vidi piesārņojošās ogļraktuves

Rīta Panorāma

Uz lauka Itālijā izveido Dostojevska portretu

Ķīnā datorspēles drīkst spēlēt vien trīs stundas nedēļā

Ķīnā datorspēles drīkst spēlēt trīs stundas nedēļā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ķīnā stājušies spēkā jauni noteikumi, kas ierobežo laiku, ko bērni var pavadīt, spēlējot tiešsaistes datorspēles. Noteikumi ir daļa no kampaņas, lai nodrošinātu, ka jaunieši netērē pārāk daudz laika izklaidei, kurai potenciāli varētu būt kaitīga ietekme. Varasiestādes apgalvo, ka vecāki šādu soli, kas ierobežo laiku pie datora līdz trim stundām nedēļā, novērtējuši atzinīgi.

Datorspēles ir ļoti populārs izklaides veids Ķīnā, un līdz šim šo nodarbi nepilngadīgajiem varēja ierobežot vien viņu vecāki, bet tagad to darīs valsts. Tiešsaistes datorspēļu laiks ierobežots līdz trim stundām nedēļā, turklāt spēlēt var vien konkrētās dienās, piemēram piektdienās no astoņiem līdz deviņiem vakarā.

Ierobežojumi atspoguļo valsts pieaugošās bažas par spēļu atkarību bērnu un jauniešu vidū.

Valsts medijos tiešsaistes datorspēles pat nosauktas par “garīgo opiju”.

Tā ir atsauce uz pagātni, kad Ķīna cīnījās ar iedzīvotāju atkarību no spēcīgajām narkotikām.

“Videospēles viņus atsvešina un dod iespēju dzīvot internetā, digitālajā un virtuālajā pasaulē. Vēl svarīgāk ir tas, ka tad, kad viņi dzīvo virtuālajā pasaulē un nepabeidz studijas, viņi nespēj iekļauties reālajā pasaulē. Bez sociālas mijiedarbības viņi nevar dzīvot normālu dzīvi. Tāpēc daži cilvēki saka, ka videospēles ir salīdzināmas ar opiju, un tas nav pārspīlējums,” norādīja Ķīnas pusaudžu psiholoģiskās attīstības organizācijas dibinātājs Tao Rans.

Valdības aplēses liecina, ka katrs desmitais nepilngadīgais ķīnietis ir atkarīgs no interneta. Ir pat izveidoti īpaši centri, lai diagnosticētu un ārstētu šādas bērnu un jauniešu atkarības.

Atbildība par to, lai bērni spēlētu tikai trīs stundas nedēļā, lielā mērā gulstas uz Ķīnas spēļu uzņēmumiem, piemēram, “NetEase” un “Tencent”. Uzņēmumi izveidojuši īpašas reģistrācijas sistēmas, kur katram lietotājam jāpieslēdzas ar unikālu lietotājvārdu un viņa identitāti pārbauda ar sejas atpazīšanas mehānismu. Šādas pārbaudes var tikt veiktas arī spēles laikā, lai pārliecinātos, ka nenotiek mānīšanās.

Ķīna jau iepriekš centusies ierobežot laiku, ko jaunieši pavada pie datora, bet šis ir līdz šim stingrākais solis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti