4. studija

Vai Latvijā droši var justies cilvēki ar tumsnēju ādas krāsu?

4. studija

Valodas sargi

Cik bieži elektroniskās kartes mūs aizved nepareizā virzienā?

Kartes internetā - parocīgas, bet ne vienmēr precīzas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Bezmaksas elektroniskās kartes, piemēram, “Google maps” ir parocīgas, taču tās ne vienmēr ir precīzas. Speciālisti iesaka veiksmīgai galamērķa atrašanai salīdzināt vairākas kartes.

“Google maps” ir bezmaksas elektroniskais karšu pārlūks, ar kura palīdzību cilvēki visā pasaulē var sameklēt sev nepieciešamo adresi, kā arī virtuāli paskatīties, kā attiecīgajā adresē esošais nams izskatās.

Tomēr ne vienmēr atrodamās adreses ir precīzas un pareizas. Piemēram, viesu nams "Kāli" atrodas Ķekavas pagastā, bet nezināmu iemeslu dēļ “Google maps” viesu nama viesus grib vest uz Kāļu ielu Rīgā. “Pirms pusotra gada mums cilvēki sāka ziņot, ka mēs atrodamies Kāļu ielā, Rīgā. Atverot “Google” un meklējot viesu namu ''Kāli'', parādās Kāļu iela. Ļoti daudz cilvēki brauc uz turieni. Cits atbrauc atpakaļ, cits neatbrauc,” stāstīja viesu nama saimniece Ina. Viņa arī atminas, ka reiz uz viesu namu brauca 30 sportistu autobuss no Lietuvas un aizbrauca uz Rīgu. 

“Droši vien tā ir viņu [“Google maps”] adresācijas un līdz ar to meklēšanas sistēmas specifika. Latvijā ir tā adresācijas īpatnība, ka mums ir māju vārdi - tādi, kā šai gadījumā "Kāli" vai blakus "Ceriņsēta". Latvijā simtiem tūkstošu tādu adrešu, kas nekur citur pasaulē nav. Tur pārsvarā ir standarts - iela, mājas numurs, protams, ar dažādām modifikācijām. Bet līdz ar to arī veidojas tāda veida kļūdas meklētājos,” skaidro Balticmaps.eu pārstāvis Mareks Kilups.

Pacietības mērs viesu nama saimniekiem bija pilns, kad kāda potenciālā kliente zvanīja un teica - “Google maps” rādās, ka viesu nams ir slēgts. “Tad mēs sākām intensīvāk darboties, jo mums daudz klientu zūd līdz ar to. Bet telefonu nav, nekādu kontaktu nav... Mēs atradām caur 1188, kaut kādu iedeva telefoniņu, kur kāds puisis vārdā Ģirts palīdzēja it kā. Nu, tad nedēļas garumā viņš izlaboja mums gan atrašanās vietu, gan arī noņēma to, ka viesu nams slēgts,” stāsta Ina.

Interneta meklētājprogrammai “Google” tiešām nav neviena oficiāla pārstāvja Latvijā, kas nodarbotos ar šādu jautājumu risināšanu. Ja šajā elektroniskajā karšu pārlūkā novērota kāda kļūda, pastāv divi rīcības varianti: izmantot opciju "ieteikt labojumu" un cerēt, ka tas tuvākā nākotnē tiks ievērots, vai arī atrast kādu izpalīdzīgu programmētāju, kurš būs gatavs kļūdu izlabot paša spēkiem.

Pirms nepilna gada arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) sūkstījās mikroblogošanas vietnē “Twitter”, ka Ēveles ielas iekšpagalms nosaukts rupjā vārdā krievu valodā. “Šī kļūda tika novērsta, man šķiet, kādu divu dienu laikā. Katrā ziņā ātri, jo viņa izsauca samērā plašu rezonansi sociālajos tīklos,” atminas Balticmaps.eu pārstāvis Kilups.

Viņš arī norāda – aizvien kartē pie Siguldas iezīmēts punkts, kuram pierakstīts klāt "Šampis un kūka". “Kartēs kļūdas ir vienmēr. Kartes ir sarežģīta lieta, tās mainās katru dienu. Tur neizbēgami ir kaut kādi trūkumi. Svarīgi ir tos pamanīt un novērst,” saka Kilups.

Tātad veiksmīgai nonākšanai galamērķī vērts salīdzināt adreses vismaz divos dažādos karšu pārlūkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti