Rīta Panorāma

Domā zaļāk: elektriskā tējkanna

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Aigaru Rostovski

Slieku ferma Austrālijas lidostā

Kanberas lidostā Austrālijā izveidota slieku ferma

Slieku ferma lidostā – tas nav ierasts skats. Tomēr Austrālijā, Kanberas lidostā, tāda darbojusies jau vairākus mēnešus. Maltītei sliekām ik nedēļu sagādā lielu daudzumu atkritumu, un saražoto mēslojumu tad izmanto lidostas puķu dobēs.

250 kilogrami pārtikas atkritumu brokastīs, pusdienās un vakariņās – šīm sliekām tas ir lielākais gardums. Austrālijas galvaspilsētas Kanberas lidosta izveidojusi pati savu mazo radību fermu. Tajā pašlaik dzīvo simt kilogrami slieku.

"Sliekas pārtikas atkritumu daudzumu samazina par 95 procentiem. Ir aizraujoši noskatīties, kā pārtikas atkritumi tiek arvien pielikti, bet kaudze arvien turpina kristies," pauda entuziastu organizācijas “Global Worming” pārstāvis Sids Railijs.

Slieku fermu šeit izveidoja pirms gada, kad Kanberas lidosta nolēma, ka jādara vēl vairāk, lai samazinātu atkritumu daudzumu. "Apmēram 60% mūsu atkritumu nonāk pārstrādē. Ar sliekām cenšamies šo rādītāju palielināt vēl vairāk," norādīja Kanberas lidostas pārstāvis Noels Makdens.

Uzņēmumi un valdības aģentūras, kas darbojas lidostas teritorijā, slieku fermai katru nedēļu ziedojuši simtiem kilogramu organisko atkritumu, piemēram, izlietotas kafijas biezumus. Kad sliekas ir paēdušas, gala produkts ir ar barības vielām un mikrobiem bagāts mēslojums. To izmanto lidostas puķu dobēs un zālienos, un ir plāni palielināt slieku fermas ražošanas jaudas.

Tagad gan sliekām droši vien būs ''jāpasēž uz diētas'' – arī Austrālija nedēļas nogalē izsludināja plašus ierobežojumus jaunā koronavīrusa izplatības iegrožošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti