Kanādas uzņēmums rada pilotējamu robotu - mehu

Kāds kanādiešu jaunuzņēmums prezentējis cilvēka vadāmu mašīnu, kas vairāk līdzinās tēlam no zinātniskās fantastikas filmas. Uzņēmumi grasās ar milzīgajiem kontrolējamiem robotiem izveidot jaunu sporta veidu. 

Vankūverā bāzētais uzņēmums “Furion Eks-bioniks” demonstrē savu pirmo pilotējamo mehānisko robotu “prostesis”. Tas sver četras tonnas un ir aptuveni trīs metrus augsts. Tā rokas un kājas kontrolē pilots, kurš var mašīnai likt atspiesties, pietupties un pagaidām vēl tikai teorētiski - pat skriet ar trīsdesmit kilometru stundā lielu ātrumu. Pie tā gan vēl esot jāpiestrādā.

Šī mašīna ir tikai pats procesa sākums, stāsta uzņēmuma īpašnieks Džonatans Tipets. “Tā pilnībā funkcionāla bija tikai pagājušā gada jūnijā, un es spēju izdomāt, kā to piedabūt staigāt tikai decembrī. Tā kā tagad mēs tikai sākam šo dēku, lai aptvertu šīs tehnoloģijas patiesās spējas un pirmo reizi šādā mērogā,” uzsver Tipets. 

Saīsinājumā šīs mašīnas Tipets sauc par mehiem un jau gara acīm redz to izmantošanu jauna sporta veida radīšanā. Pagaidām gan vēl nav zināms - kādā.

““Mehu” sacensības pēc būtības reizē ir cilvēka tehnoloģisko un fizisko spēju svinēšana. Tādā ziņā tās būtu līdzīgas citiem tehniskajiem sporta veidiem, ar kuriem esam pazīstami. Tagad vēl tikai domājam, kāds būs sacensību formāts. Mēs nekad nesacentīsimies ar riteņu mašīnām ātrumā, taču ir lietas, ko “mehi” var izdarīt un parastās mašīnas nevar – kāpt, grūst, pacelt lietas, pārvarēt tranšejas, barjeras un citus šķēršļus,” skaidro Tipets.

“Mehus” pēdējos gados popularizējusi virkne zinātniskās fantastikas filmu. Šī jaunuzņēmuma vadītājs ir pārliecināts, ka īstie mehi kļūs arvien attīstītāki un jau pavisam drīz pietuvosies filmās redzētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti