Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Baha „Ziemassvētku oratorija” noslēdz festivālu „Eiropas Ziemassvētki”

Kā pasargāt māju no zagļiem?

Kā svētku laikā pasargāt māju no zagļiem?

Svētki ir laiks, kad daudzi cilvēki dodas apmeklēt savus radiniekus dažādas Latvijas vietās. Tas nozīmē, ka ierastais mājoklis pat uz vairākām dienām tiek atstāts nepieskatīts. Tāpēc der padomāt, kā pasargāt savu mājokli no garnadžiem, kas svētku laikā var uzdarboties pastiprināti.

Valsts policijā (VP) stāsta, ka iepriekšējo gadu statistika neuzrāda, ka Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienu laikā palielinātos zādzību skaits no mājokļiem. "Mēs šajā laika periodā nenovērojam ne īpašu zādzību pieaugumu, ne kritumu un tādā gada griezumā tās ir parastas dienas," stāsta VP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andris Rinkevics.

Likumsargi aicina pievērst uzmanību sava mājokļa drošībai gan svētkos, gan ikdienā. Veidi, kā garnadži iekļūst privātmājās un dzīvokļos, ir ļoti dažādi.

Profesionāliem zagļiem mājas ārdurvis nav nekāds šķērslis. Tās var atmūķēt 10 sekunžu laikā. Jo sarežģītāka slēdzene, jo garnadžiem ilgāks laiks jāpavada pie durvju atvēršanas.

Viena no rupjākajām kļūdām ir uzstādīt ārdurvis ar enģēm uz āru. No iekšpuses nofiksētiem vienmēr ir jābūt arī garāžas vārtiem.

Eksperti iesaka pa nakti un laikā, kad neviens nav mājās, logus neatstāt nedz atvērtus vaļā, nedz vēdināšanas režīmā.

"Ar plastmasas durvīm un logiem zaglim ir ļoti vienkārši, jo, zinot atsevišķas vietas, kur pareizi paspiest, kur pareizi palauzt, zaglis uzlauž gan logus, gan balkonu durvis, terases durvis," stāsta “Koblenz drošība” apsardzes dienesta vadītājs Kaspars Sapranovičs un piebilst: 

"Pēdējā laikā ir tendence zagļiem izmantot putas. Sapūš plastikāta logu un durvju spraugās un tās piebriestot atspiež durvis vaļā."

Visbiežāk zagļi uzdarbojas Rīgā un Pierīgā. Garnadži ir aktīvi sociālo tīklu lietotāji, tāpēc tajos nevajadzētu ievietot fotogrāfijas ar jaunākajiem pirkumiem, kā arī bildes, kur redzamas vērtīgas lietas, kas atrodas istabā. Tikmēr diennakts tumšā laikā ieteicams aizvērt aizkarus, lai zagļi nevarētu redzēt mājas iedzīvi.

"Jāpievērš uzmanība sadzīviskām lietām, kas atvieglo dzīvi jums, bet tām nevajadzētu atvieglot dzīvi zagļiem, kā, piemēram, pagalmā vai uz jumta atstātas trepes," norāda apsardzes dienesta pārstāvis Sapranovičs. 

Viens no efektīvākajiem risinājumiem mājokļa pasargāšanā ir signalizācijas uzstādīšana. Tiesa, jāizvēlas tāda apsardzes kompānija, kas notikuma vietā ieradīsies iespējami īsākā laika periodā.

Arī suns var kalpot par noderīgu sargu. Kā saka paši zagļi, tad vislabākais sargs ir dzīvnieks, jo to ne vienmēr iespējams prognozēt, kamēr dažādas drošības sistēmas vieglāk vai grūtāk tomēr iespējams apiet.

"Sunim noteikti jābūt trenētam, lai neņem pārtiku no svešinieka, lai nav pārlieku draudzīgs," piebilst Kaspars Sapranovičs.

Pametot savu mitekli uz vairākām dienām, ieteicams par to informēt uzticamus kaimiņus un savu apsardzes kompāniju.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt