Jūlija beigās Irbenes radioteleskops «RT-16» iegūs jaunu antenu

Irbenes radioteleskopu kompleksā norisinās kompleksa mazākā teleskopa RT-16 jaunās antenas montāžas darbi, informē Ventspils Augstskola. Ja netraucēs laikapstākļi, to balsta tornī varētu uzcelt 28.jūlijā.

Par jaunas antenas piegādi teleskopam RT-16 un abu radioteleskopu vadības un piedziņas sistēmu modernizāciju, 2014.gada jūlijā tika noslēgts iepirkuma līgums ar Vācijas uzņēmumu "MT Mechatronics GmbH". Pērn veikta RT-16 jaunās antenas projektēšana, ko "MT Mechatronics" vadībā veica apakšuzņēmēji no Ķīnas "54th Research Institute of China Electronics Technology Group Corporation" (CETC54) un Spānijas "Instituto Geográfico Nacional" (IGN). Antenas kopējais svars ir ap 16 tonnām, primārā spoguļa diametrs ir 16 metri, sekundārā spoguļa diametrs 1,6 metri, atstarojošo virsmu veido 80 paneļi, darba frekvences no 1,4 līdz 12 GHz.

Antenas izgatavošanas pamata materiāls ir oglekļa šķiedras polimērmateriāls, no kā izgatavotas gan balsta struktūru veidojošās caurules, gan sekundārais spogulis un primārā spoguļa atstarojošie paneļi. 2015.gadā tika īstenota iekārtu ražošana, no 13.-21.jūlijam veikta antenas sastāvdaļu piegāde radioteleskopu kompleksā un 17.jūlijā CETC54 inženieri uzsāka antenas montāžas darbus. Darbu uzraudzību veic "MT Mechatronics".

Ventspils Starptautiskā radio astronomijas centra (VSRC) inženieri veic uztverošo iekārtu montāžu jaunās antenas uztvērēju sistēmu korpusos sadarbībā ar "MT Mechatronics" un CETC54. Plānots, ka darbi, kas nepieciešami, lai antenu uzceltu balsta tornī, varētu tikt pabeigti jūlija trešajā nedēļā.

RT-16 antenas uzcelšanu balsta tornī paredzēts veikt ar SIA “Arsava” 350 tonnu celtspējas celtni. Atkarībā no laika apstākļiem, kas patlaban ir ļoti mainīgi un apgrūtina darbu plānošanu, antenas uzcelšana tiek plānota 27.jūlija pēcpusdienā vai 28.jūlija rīta pusē. 


 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti