Jaunuzņēmumiem gads sāksies ar «TechChill» konferenci Rīgā

9. un 10. februārī jau sesto gadu Rīgā notiks jaunuzņēmumiem un tehnoloģijām veltīts pasākums TechChill. Pirmo reizi tas notiks divas dienas. Pirmajā dienā būs konference, bet otrajā diskusija ''Riga Venture Summit'' par jaunuzņēmumu kopienas izaicinājumiem Baltijas valstīs. Jau tradicionāli būs arī jaunuzņēmumu sacensības, kuru uzvarētājs varēs doties uz ''startup'' meku - Silīcija ieleju ASV.

Tradicionāli uz konferencēm Rīgā ierodas viesi no Baltijas valstīm, Skandināvijas un arī NVS. Šī noteikti nebūs izņēmums. Savukārt runātāju vidū būs gan vietējie jaunuzņēmu dibinātāji, gan viesi no Silīcija ielejas. Savu dalību pasākumā apstiprinājis "MobileIron" līdzdibinātājs Bobs Tinkers (Bob Tinker). Uzņēmums ir viens no vadošajiem mobilās drošības uzņēmumiem pasaulē, un to 2014. gadā auditorkompānija ''Deloitte'' nodēvēja par ātrāk augošo tehnoloģiju uzņēmumu. Tāpat piekritis uzstāties ir plaši pazīstamā prezentāciju rīka ''Prezi'' līdzdibinātājs Peters Halaksijs (Peter Halacsy).

Starp interesantākajiem runātājiem noteikti jāmin arī pasaulē vadošā tehnoloģiju medija ''TechCrunch'' redaktors Maiks Bačers (Mike Butcher) un bijušais ''Google'' darbinieku piesaistes vadītājs Deivids Baizers (David Bizer).

Vietējos jaunuzņēmumus pārstāvēs izglītības tehnoloģiju rīka ''Edurio'' līdzdibinātājs Ernests Jenavs un Dāvis Siksnāns, kura vadītais uzņēmums "Printful" nesen atvēra jau otro ražotni ASV.

Paralēli konferencei notiks "Startup Expo" – Baltijas jaunuzņēmumu ideju izstāde. Savukārt jaunuzņēmumu komandām līdz 15. janvārim ir iespēja pieteikties “pitch battle” jeb jaunuzņēmumu sacensībām. Tās šogad notiks sadarbībā ar B2B akseleratoru ''Startup Wise Guys'', kas decembrī noslēdz pirmo akseleratoru programmu Latvijā. Tajā piedalījās arī divi jaunuzņēmumi no Latvijas, par kuriem LSM.lv rakstīja jau iepriekš. ''TechChill'' konferences ietvaros akselerators 10 labākajām komandām organizēs vienas dienas intensīvas apmācības aiz slēgtām durvīm, lai izvēlētos piecas komandas, kas kāps uz lielās skatuves pasākuma kulminācijā. Un tikai viena komanda tiks pie galvenās balvas – pilnībā apmaksāta ceļojuma uz ASV, lai tiktos ar potenciālajiem investoriem un partneriem.

Studentiem visus šos pasākumus ir iespēja apmeklēt bez maksas, izpildot divus vienkāršus uzdevumus, ko sarūpējuši konferences partneri. Viena uzdevuma ietvaros ir jāpiedāvā kāda biznesa ideja un tā jānoformē atbilstoši jaunuzņēmumu prezentācijas formas prasībām. Otrs uzdevums attiecas uz studentiem, kas apgūst programmēšanu. Abus uzdevumus var iesniegt līdz 27. decembrim, aizpildot pieteikumu konferences mājaslapā. Pieteikumu iesniegt drīkst jebkurš students, kas šobrīd studē akreditētā augstskolā, neatkarīgi no mītnes zemes un valsts, kur šobrīd atrodas.

Diskutēs par jaunuzņēmumu nākotni

10. februārī otro reizi notiks pasākums "Riga Venture Summit". Tā ietvaros tiksies augsta līmeņa Baltijas reģiona politikas veidotāji, jaunuzņēmumu līderi, korporatīvo uzņēmumu vadītāji un pieredzējuši investori, lai pārrunātu Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstību. Samita darba kārtībā būs diskusijas par labākajiem risinājumiem jaunuzņēmumu atbalstam un globālu investīciju piesaistei Baltijas reģionam.

Iepriekšējā samita tiešs rezultāts ir Latvijas Startup asociācijas dibināšana un arī jaunais nule pieņemtais Startup likums.

Asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka lsm.lv stāsta, ka

šobrīd ir vēl vairākas aktuālas iniciatīvas, piemēram, ''startup'' vīzu programma, grozījumi likumos par nodokļiem un grozījumi Komerclikumā, lai atvieglotu jaunuzņēmumu darbinieku spēju rīkoties ar daļām, kā arī vienkāršotu uzņēmuma likvidēšanas un citas procedūras.

“Ilgtermiņa mērķis ir līdz 2020. gadam palīdzēt ekosistēmai sasniegt tādu līmeni, lai Latvija starptautiski tiktu atzīta par vienu no labākajām vietām pasaulē, kur dibināt ''startup'' uzņēmumu,” uzsver Novicka.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt