Jauniešus aicina pieteikties pirmajai mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā

Līdz 8. aprīlim 12. klašu skolēni un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņi aicināti pieteikties pirmajai mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā, informēja Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte. Olimpiāde norisināsies 9. aprīlī tiešsaistē. Olimpiādes mērķis ir radīt jauniešos interesi par mākslīgā intelekta izstrādi kā viņu nākotnes profesijas izvēles iespēju.

Olimpiādes laikā 12. klašu skolēniem un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņiem būs iespēja risināt uzdevumus, kas saistīti ar mākslīgā intelekta izstrādi.

Lai veiksmīgi atrisinātu olimpiādes uzdevumus, jauniešiem noderēs zināšanas matemātikā, informātikā un “deep learning” jeb dziļās mašīnmācīšanās tehnoloģijās.

Olimpiāde būs 3 disciplīnās, tāpēc vērts piedalīties, ja jaunietim padodas vismaz viena no disciplīnām – matemātika, informātika vai mašīnmācīšanās (deep learning). Olimpiādes uzdevumi tapuši sadarbībā ar IT uzņēmumiem un mākslīgā intelekta izstrādes speciālistiem.

Uzdevumi būs izpildāmi ar dažādām pieejām. Lai labāk izprastu risināmos dziļās mašīnmācīšanās uzdevumus, jaunieši aicināti izmantot iespēju piedalīties bezmaksas sagatavošanās konsultācijā 8. aprīlī pie Latvijas vadošā mākslīgā intelekta pētnieka un pasniedzēja Ēvalda Urtāna.

Lai piedalītos olimpiādē, līdz 8. aprīlim jāreģistrējas mājaslapā. Pēc reģistrēšanās dalībnieki saņems reģistrācijas apstiprinājumu un precīzas norādes par olimpiādes kārtību.

Jau šobrīd mākslīgais intelekts ir sastopams mūsu ikdienā, un prognozes liecina, ka, mākslīgajam intelektam attīstoties, tuvāko desmit gadu laikā vairāk kā 375 miljoniem cilvēku, iespējams, būs jāmaina profesija. Mākslīgā intelekta izstrādātājs kā profesija ir ļoti pieprasīta IT nozarē.

Šis ir pirmais solis karjeras virzienā – iespēja pārbaudīt savas spējas mākslīgā intelekta izstrādē un sacensties ar citiem jauniešiem, kurus ir ieinteresējusi mākslīgā intelekta izstrāde.

Dalība olimpiādē ir bez maksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas 12. klašu vai vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursā audzēknis.

Pirmo mākslīgā intelekta olimpiādi Latvijā rīko "Digitālo inovāciju parks" sadarbībā ar IT uzņēmumiem "Giraffe360", "Accenture", "Asya.ai" un Liepājas Universitāti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt