Dienas ziņas

Leģendārā basketbolista sportiskā karjera 140 lappusēs

Dienas ziņas

Bērniem māca gatavot putnu būrīšus

Trūkst atbalsta inženierzinātnēm

Jauniešu interesei par inženierzinātnēm trūkst valsts atbalsta

Vairāki izglītības nozarē veikti pētījumi liecina, ka nākotnē Latvijā trūks zinošu speciālistu inženierzinātnēs, taču līdz šim izglītības sistēmā nekādas reformas šajā jomā nav uzsāktas. Lai veicinātu jauniešu interesei par inženierzinātnēm, vairākas skolas Valmierā pašu spēkiem organizē robotikas nodarbības. Tomēr, lai tam būtu arī rezultāts, trūkst atbalsta no valsts puses.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija ir viena no tām skolām, kur audzēkņiem ir iespēja darboties robotikas pulciņā. Ar pašu būvētiem un programmētiem robotiem skolēni šogad jau divas reizes startējuši sacensībās Igaunijā un kļuvuši arī par Latvijas čempioniem. Jaunieši atzīst, ka šajā nozarē viņi saredz arī savu nākotnes profesiju.

Robotikas pulciņa vadītāja stāsta, ka šīs nodarbības bērniem sniedz pirmās iemaņas programmēšanā, taču pagaidām tās spēj ieinteresēt vien nelielu skaitu skolēnu.

„Attīsta praktisko programmēšanu, jo tās lietas, kas ir standarta mācību programmā, nav tik taustāmas, un skolēns neredz gala rezultātu,” uzskata Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas informātikas skolotāja Inta Grabe.

Skolas direktore vērtē, lai šo apmācību attīstītu plašāk, trūkst atbalsta no valsts.

Robotikas klubā, kas mums skolā darbojas, ir tīri entuziasti. Ļoti maz stundu skolotājam atalgojamas. Vienīgā valsts politika inženierzinātņu atbalstā ir pēkšņi obligāti noteikti kaut kādi eksāmeni, kā pamatojums tam minot, ka vajag to attīstīt,” skaidro Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa.

Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši ir ieguvuši tiesības Latviju pārstāvēt arī starptautisās sacensībās, kas maija beigās notiks Spānijā. Taču, lai dotos uz šīm sacensībām, jauniešiem ir nepieciešams piesaistīt atbalstītājus, jo no valsts šādam mērķim līdzekļi netiek atvēlēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt