Jaunās tehnoloģijas Dānijā «atdzīvina» 3400 gadus vecu meiteni

Speciālisti Dānijā ar jauno tehnoloģiju palīdzību "atdzīvinājuši" apmēram 3400 gadus vecu meiteni. Viņas labi saglabājušās mirstīgās atliekas kādā kurgānā tika atrastas 1921. gadā.

Arheologs Flemings Kauls norādīja: "Es ļoti ceru, ka šis modelis radīs iespaidu par skaistu bronzas laikmeta sievieti, kad viņa staigāja un stāvēja pirms vairāk nekā trīs tūkstošiem gadu. Viņa bija skaista un ar skaisti ieveidotiem matiem."

Tā dēvētā Egtvedas meitene kļuvusi par vienu no Dānijas senvēstures simboliem. 16 līdz 20 gadus vecā 160 centimetrus garā jauniete, visticamāk, ieņēma salīdzinoši augstu stāvokli sabiedrībā, bija dzimusi Vācijā un neilgi pirms nāves apmeklējusi dzimteni.

Viņai bija blondi mati un labi kopti nagi, bet skelets skābajā augsnē nebija saglabājies. 

Vislielāko prieku vēsturniekiem sagādāja apģērbs un rotaslietas, ka ļāva rekonstruēt cilvēku dzīvi apmēram 1370 gadus pirms mūsu ēras.

Projekta īstenotāji atzīst, ka sejas vaibstus bija grūti modelēt ļoti precīzi, taču vispārējs iespaids par mūsu tālajiem senčiem tiek sniegts. To atzina arī apmeklētāji, bet Nacionālā muzeja pārstāvji ir gatavi īstenot līdzīgus eksperimentus, kas vēsturi padara dzīvāku un interesantāku visu paaudžu cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti