Jau piekto gadu Rīgā notiek «Digital Freedom Festival»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piekto gadu Rīgā notiek “Digital Freedom Festival” jeb Digitālās brīvības festivāls, kad Rīga uz divām dienām pārvēršas par sava veida tehnoloģiju diskusiju galvaspilsētu. Vairāk nekā 100 runātāji no visas pasaules atbraukuši uz Rīgu, lai diskutētu par to, kā digitālās tehnoloģijas var uzlabot dzīves kvalitāti.

Piektdien, 15. novembrī, Hanzas peronā “Digital Freedom Festival” laikā pulcējās aptuveni 1000 apmeklētāju, kuri sanākuši, lai klausītos gan Latvijas, gan ārvalstu lektorus, kuri mudina prātot un aizdomāties par tehnoloģiju un ikdienas dzīves sinerģiju.

Jau piekto gadu Rīgā notiek «Digital Freedom Festival»
00:00 / 04:06
Lejuplādēt

Šī gada festivāla programma veidota, par pamatu ņemot ANO globālos ilgtspējas mērķus. Tematu spektrs plašs - sākot ar veselību un tehnoloģijām un beidzot ar gudrajām pilsētām, klimata pārmaiņām un energoefektivitātes risinājumiem.

Festivāla organizatore Dagnija Lejiņa stāstīja, ka pasākumus apmeklē, lai iegūtu iedvesmu, jo var jau domāt, ka mūsdienās visu var atrast “Google”, bet tomēr klātbūtnes efekts ir svarīgs. Otrs faktors ir satikšanās ar cilvēkiem, kuri var kļūt par investoriem, vai ar cilvēkiem, ar kuriem nākotnē var veidot biznesu.

Taujāta, kas tad ir tie lektori, kuri piektdien kāpa uz skatuves un mācīja sadzīvot ar tehnoloģijām, Dagnija Lejiņa teica, ka lektori bija gan politiķi, gan uzņēmēji, tostarp jaunuzņēmumu jeb “startapu” pārstāvji.

Šogad festivāls noritēja uz trīs skatuvēm un katrai bija savs fokuss – viena veltīta nākotnes tēmām, piemēram, kā pasaule cīnās ar nabadzību, migrāciju un veselības jautājumiem. Uz otras skatuves diskusijas raisījās par un ap mediju nākotnes jautājumiem, bet uz trešās skatuves jaunuzņēmumi prezentēja savas biznesa idejas potenciālajiem investoriem.

Festivāla organizatori sadarbojas ar vadošajiem akseleratoriem no ASV, no vairākiem fondiem Eiropā, un labākās idejas iegūs “zelta biļeti”, stāstīja Dagnija Lejiņa.

Viņa atzina, ka Latvijā pēdējos gados ievērojami pieaudzis jaunuzņēmumu skaits, ir vairāki veiksmes stāsti. Arī universitātēs jauniešiem pieaug interese par uzņēmējdarbību, un viņi vēlas savas biznesa idejas realizēt dzīvē.

Dagnija Lejiņa uzsvēra, ka inovāciju loma un globālais redzējums mūsdienu pasaulē ir īpaši svarīgs.

Mūsdienās jebkura veiksmīga biznesa pamatā jābūt tehnoloģijām, Latvijas tirgus ir mazs, un šī iemesla dēļ mums jādomā globāli jau no pirmās dienas, piebilda Lejiņa.

Jaunuzņēmuma konkursā savas biznesa idejas investoriem piektdien prezentēja pieci finālisti, kas izraudzīti no 100 pretendentu loka no 27 valstīm. Puse no tiem bija latviešu uzņēmumi.

Festivāla organizatoru pārstāvis Jēkabs Dambergs stāstīja, ka jaunuzņēmumu biznesa idejas, kuras šodien cīnījās par investoru uzmanību, bija gan par to, kā cīnīties ar meža ugunsgrēkiem, kā mācīties valodu, no interneta platformām līdz ļoti inovatīvām tehnoloģijām.

Tostarp investoriem prezentētas biznesa idejas, kas saistītas ar medicīnu un jaunākajām tehnoloģijām. Latvijas Radio uzrunāja vienu no tiem – “SIA Ferterex”, kas pievēršas vīriešu reproduktīvajai veselībai. Uzņēmuma īpašnieks Māris Belte stāstīja, ka fotobiomodulācijas terapijas ierīce var dod papildus efektivitāti vitamīniem un dzīvesveidam, un efekts varētu pieaugt, lai pāri varētu izvairīties no mākslīgās apaugļošanas.

Belte atzīst, ka produkts attīstīts tiktāl, ka var sākt to ražot, līdz ar to iespēja savu biznesa ideju izklāstīt potenciālajiem investoriem ir svarīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti