Rīta Panorāma

Tūkstošiem sportistu izmanto Latvijas skolēnu radītu inovāciju

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Ilonu Liskovu par Covid-19 profilakses pasākumiem skolās

Japānā izmēģina «lidojošo auto»

Japānā izmēģina «lidojošo auto»

Japānā uzņēmums paziņojis, ka veiksmīgi testējis lidojošu automašīnu, kuru var pilotēt viens cilvēks. Auto radītāji ir pārliecināti, ka dronu atgādinošais transportlīdzeklis pārvarēs riskus un regulācijas izaicinājumus un drīz kļūs pieejams plašākai publikai.

Japāņu uzņēmums “SkyDrive Inc.” ir tikai viens no daudziem “lidojošo automašīnu” projektiem pasaulē. Bet nu tas veicis sekmīgu testu lidojumu ar vienu cilvēku.

Auto atgādina slaidu motociklu, kuram uzmontēti četri propelleri, vai lielizmēra dronu. Transportlīdzeklim izdevās pacelties gaisā un lidināties apkārt četras minūtes.

Uzņēmums cer, ka “lidojošais auto” kļūs par realitāti 2023. gadā, bet atzīst drošības izaicinājumus.

“Pirmās mūsu izgudrotās automašīnas drošības līmenis bija zems. Taču, turpinot izstrādāt auto, kurā var braukt cilvēks, esam panākuši, ka tas ir droši. Piemēram, auto var turpināt lidot tikai ar vienu propelleru. Avārijas gadījumā nodrošināta trieciena absorbcija,” stāstīja uzņēmuma “SkyDrive” vadītājs Tomohiro Fukuzava.

Pagaidām auto var lidināties gaisā tikai 5 līdz 10 minūtes, taču turpinās darbs, lai lidošanas laiku palielinātu vismaz līdz pusstundai.

“No vairāk nekā 100 lidojošo automašīnu projektiem visā pasaulē tikai aptuveni 10 uzņēmumiem bijuši sekmīgi testi ar cilvēku transportlīdzeklī. Mēs esam viens no tiem,” uzsvēra Fukuzava.

Lielais jautājums ir, vai šāda “lidojošā automašīna” būs dzīvotspējīga biznesa vidē. Vēl jāpārvar vairākas problēmas, sākot ar akumulatora izmēru un beidzot ar gaisa satiksmes kontroli, ja debesīs sāks lidināties liels skaits šādu auto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti