Japānā droni apgādā atpūtniekus

Aizvien plašākas iespējas paveras dronu izmantošanā. Japānā šos lidaparātus šovasar izmantos, lai apgādātu atpūtniekus uz neapdzīvotas salas.  

Divas japāņu kompānijas šovasar uzsāk nebijuši praksi – preču piegādes ar dronu. Lai piedāvātu jauno pakalpojumu, ir apvienojušies interneta tirdzniecības uzņēmums un lielveikalu tīkls.

Tagad tie apkalpos nelielu salu Sarušimu Tokijas līcī. Kaut arī šī sala ir neapdzīvota, tas ir populārs galamērķis ūdens priekiem un piknikiem, un ik gadu to apmeklē 200 000 cilvēku.

Tagad viņi varēs izmantot viedtālruņa aplikāciju, lai izdarītu pasūtījumus un saņemtu tos tieši atpūtas vietā uz salas. Pagaidām plānots piedāvāt pakalpojumu uz Sarušimu trīs dienas nedēļā no jūlija līdz septembrim. Taču, kā teic uzņēmēji, tas ir tikai sākums.

“Balstoties uz šīs vasaras programmu, nākotnē mēs vēlamies paplašināt šo servisu visā Japānā, iekļaujot cilvēkus, kuriem ir grūtības apmeklēt veikalu,” atklāja uzņēmuma pārstāvis Koji Ando.

Pagaidām jaunais pakalpojums piedāvā līdz pat 400 dažādu produktu, kurus droni no lielveikala noliktavas nogādās pusotra kilometru attālā galamērķī vien piecu minūšu laikā.

Vienā reizē drons var pārvadāt līdz pat pieciem kilogramiem preču, un šāda piegāde maksā četrarpus dolāru.  

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti