Sadaļas Sadaļas

Izstādē Līvu laukumā var iepazīt 14 izcilus Latvijas pētniekus

No piektdienas, 16. aprīļa, Rīgā, Līvu laukumā, ir apskatāma izstāde "#ZinātneLatvijai 2021", kas vēsta par 14 radošiem un iedvesmojošiem mūsdienu Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm, informēja Izglītības un zinātnes ministrija.

Izstādi veido zinātnieku fotoportreti un apraksti, bet, izmantojot QR koda lietotni, ikviens savā viedtālrunī var noskatīties arī 3 minūšu video stāstu, tādējādi tuvāk iepazīstot gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari. Gatavojoties digitālajai Zinātnieku naktij, ikviens aicināts apmeklēt izstādi klātienē, ievērojot valstī noteiktos drošības noteikumus Covid-19 ierobežošanai.

Izglītības un zinātnes ministrija jau ceturto gadu veido izstādi "#ZinātneLatvijai", kas ik gadu ar citu zinātnieku portretiem stāsta par zinātnes daudzveidību un spēku. Izstāde ir viesojusies nozīmīgos kultūras un izglītības centros Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Izstādē "#ZinātneLatvijai 2021" dažādu zinātnes nozaru daudzpusību atklāj 14 personības, tostarp ķīmijas zinātniece Dr.chem. Iveta Pugajeva (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior”), kompozītmateriālu konstrukciju pētnieks Dr.sc.ing. Kaspars Kalniņš (Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūts), onkologs Dr.med. Arvīds Irmejs (Rīgas Stradiņa universitāte), biomīmikrijas pētniece Dr.sc.ing. Ruta Vanaga (RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu  institūts), mākslīgā intelekta pētnieks Dr.sc.ing. Sergejs Kodors (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženierzinātņu institūts) un citi.

Visi video skatāmi #ZinātneLatvijai Youtube kontā.

Izstāde "#ZinātneLatvijai 2021" tapusi Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā projekta "Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā" laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt